Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom.

Cvičenie vo vode

adidas

Jedným zo spôsobov, ako si môžete udržať svoju postavu počas zimných mesiacov alebo sa dokonca zbaviť nadbytočných kíl, je cvičenie v bazéne. 

Cvičte vo vode
21. DEC 2014

Nielen plávanie pomáha ľudskému organizmu, ale aj cvičenie či tanec vo vode sú prospešné pre zdravie tela i duše. Zbavia vás stresu a napätia. K týmto aktivitám nepotrebujete špeciálne oblečenie ani náčinie, stačia vám plavky a môžete skočiť do bazéna.

Aquagymnastic

Využíva prvky všetkých štýlov plávania, synchronizovaného plávania, gymnastiky, skoky do vody atď. Toto cvičenie podporuje správne držanie tela, pohyblivosť kĺbov a pomáha odburávať stres. Cvičí sa v sprievode hudby, čo pomáha vytvoriť dobrú náladu počas cvičenia, ale aj po ňom.

Aquadance

Predstavuje tanečné prvky na hudbu vo vode: ako kankán, polka, valčík, rumba, dance atď. Aquadance si obľúbilo mnoho dievčat práve preto, že počas cvičenia môžu zažiť veľa zábavy vďaka hudbe, tanečným prvkom i choreografii. Zároveň si precvičia všetky svalové partie.

Aquastretching 

Cvičenie je zamerané na uvoľnenie a natiahnutie svalov celého tela. Pomáha zvýšiť kĺbovú pohyblivosť, celkovú telesnú i duševnú pohodu. Strečing vo vode podporuje získanie  rovnováhy medzi svalmi fázickými (s tendenciou k ochabovaniu) a tonickými (s tendenciou k skracovaniu).

Aquaaerobic

Je asi najobľúbenejší šport vo vode, ktorý si obľúbili všetky vekové kategórie. Je zameraný na zvýšenie fyzickej kondície, zníženia váhy a vytvarovanie tela. Odpor vody je v závislosti od rýchlosti vykonávaného pohybu niekoľkokrát vyšší ako odpor vzduchu a tým zvyšuje intenzitu cvičenia a súčasne masíruje svaly.

Aquapower 

Ak si chcete vo vode poriadne zamakať, skúste cvičenie aquapower. Vďaka vode si posilníte aj svaly, ktoré vám bežné cvičenie na suchu neumožňuje precvičiť. Cviky sú zostavené tak, že posilnia najmä svalstvo na stehnách a tiež napínajú väzivo. Počas celého cvičenia bojujete aj proti celulitíde. 

Pre výber oblečenia a doplnkov na plávanie vám odporúčame navštíviť stránku www.adidas.sk alebo jednu z kamenných predajní na Slovensku.


adidas plavky 1
adidas plavky 2
adidas plavky 3
adidas plavky 4


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičenie vo vode

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.