VIDEO RECEPT: Ľahučké muffiny bez cukru

redakcia

Máme pre vás recept, ktorý si zamilujete. Chutný, plný bielkovín a bez cukru. Navyše si ich pripravíte raz dva. 

VIDEO RECEPT: Banánové muffiny
Zdroj: Jana Šimkovičová
17. JUL 2019

Pokiaľ vy i vaši blízki radi maškrtíte zdravo a zároveň preferujete jednoduché a rýchle recepty, máme pre vás opäť skvelý tip. Banánové muffiny pohladia nielen vaše chuťové poháriky, ale prospejú aj vášmu zdraviu i figúre. Namiesto rafinovaného cukru sú totiž v recepte použité banány, zdrojom kvalitného tuku je kokosový olej a skvelou zásobárňou bielkovín je Rajo jogurt Active Protein. V jednom 180-gramovom balení tohto jogurtu je až 16 g proteínov. Nutričnú hodnotu tejto sladkej maškrty zlepšuje, napríklad aj škorica, vanilka a kvalitná horká čokoláda.

Zaujíma vás, čo všetko budete na banánové muffiny potrebovať a ako ich pripraviť? Pozrite si nasledujúce video.

Prečo naše telo potrebuje proteíny? Toto vás možno prekvapí!

Bielkoviny sú jednou z troch dôležitých makroživín a v ľudskom tele plnia množstvo dôležitých funkcií. To, že majú výbornú sýtiacu schopnosť a sú prepotrebné pre budovanie svalov, vie snáď každý vyznávač zdravého životného štýlu. Avšak proteíny sú nevyhnutné napríklad aj pre správne fungovanie nervovej sústavy a silnú obranyschopnosť. Takisto by ste mali prijímať dostatok proteínov, ak chcete mať zdravé a krásne vlasy a takisto pokožku.

Koľko proteínov potrebuje ľudské telo? Všeobecné odporúčanie znie, že je to 0,75 – 1 g bielkovín na 1 kg hmotnosti. Avšak jedná sa skutočne iba o všeobecné odporúčanie, pretože potreba proteínov sa odvíja od pohlavia, veku, životného štýlu, stanoveného cieľa atď. To znamená, že denná potreba bielkovín je individuálnou záležitosťou. 

muffiny


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO RECEPT: Ľahučké muffiny bez cukru

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2444
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.