Ženský sen o dokonalej postave

Barbora Kubíková

Asi každý z nás niekedy v živote vyskúšal „zaručene účinnú“ diétu, kúpil si permanentku do fitness centra alebo niekoľko desiatkových vstupov na skupinové cvičenia. Sama som vyskúšala kapustovú, Ducanovu, Atkinsonovu a neviem ešte akú diétu. Všetky tieto diéty mali niečo spoločné, pokiaľ ich človek dodržiaval, naozaj schudol. Ale za akú cenu?

Ženský sen o dokonalej postave
29. APR 2013

Moja postava bola síce na pohľad štíhlejšia, ale zároveň akási mäkšia a neforemnejšia.. A kilá boli o pár týždňov späť aj s nejakými kamarátmi navyše.

A dosť!

Jedného dňa som si povedala a dosť. Keď sa dokážem na skúšku naučiť päťstostranovú knihu, dokážem sa naučiť aj to ako byť štíhla. A tak som začala študovať. Hľadať po internete rôzne fóra, diskusie, články. Začala som sledovať kalorickú hodnotu potravín. Naučila som sa čo sú bielkoviny, sacharidy – pomalé aj rýchle a naučila som sa, že ani tuky nie sú naši nepriatelia. Zistila som, že je veľký rozdiel medzi sacharidmi so sladkého koláčika a sacharidmi z celozrnnej ryže. Neskôr som pokročila ďalej a začala som behávať, najskôr 20 minút, neskôr 40 minút a teraz bez problémov zvládnem aj 70 minút.

Mesiace ubiehali a ja som si uvedomila, že prešiel necelý rok a ja mám o 15 kíl menej, bez hladu, bez nervov a cítila som sa lepšie ako kedykoľvek predtým. Ľudia sa ma začali pýtať, akú diétu som držala, a moja odpoveď znela – žiadnu diétu, začala som jesť :)

Objavené čaro cvičenia

Postupne ako som sa „vzdelávala“ objavila som čaro intervalového tréningu a dnes už dokonca aj posilňovania. Od niekoľko hodinového kardio cvičenia som prešla dokonca aj k posilňovaniu. Najprv som sa bála, že mi porastú veľké svaly, ale „učila som sa“ a dnes mám dokonca špičkový 85% proteín a nie žiadny „slimshake“ pre ženy. Robím brušáky na šikmej lavičke, dvíham činky a cvičím mŕtve ťahy.

Samozrejme moja jednoručka má 3kg nie 10kg, s akými cvičia chlapi:) Jem približne trikrát viac, ako som jedla, kým som sa začala „učiť“. Jem 5 jedál denne, pleť mám bez vyrážok, vlasy pevnejšie a neviem čo je bolesť hlavy. V zime mi nie je zima, v lete sa toľko nepotím.

Nový život

Ale vec, ktorá ma teší asi najviac, inšpirovala som celé svoje okolie, s kamarátkami namiesto kávičiek chodíme na korčule alebo plávať. Namiesto nákupov v cukrárni nakupujeme ľanové semiačka a amarant v bio obchodoch.

Zo sna o dokonalej postave sa stala realita a súčasť môjho života, bez obmedzovania, hladu a trápenia. A moja rada – vzdelávajte sa – čitajte fóra , recenzie, názory trénerov, a zistíte, že rovnako chutná ako krupičná kaša je aj tá ryžová a proteínová tyčinka je chutnejšia ako horalka.


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Ženský sen o dokonalej postave

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Barborka-Paja
Barborka-Paja
 2.5.2013 20:21

Ahoj :)
Určite ti rada poradím.
Dokonca, aj vďaka tebe, mi vytvorili na tejto stránke priestor, takže budú uverejňované moje príspevky. Budem sa snažiť podeliť sa s tebou a ostatnými o svoje skúsenosti formou článkov aspoň raz do týždňa, takže stačí sledovať web ;)

 
baska212@azet.sk
baska212
 30.4.2013 12:22

odkaz autorke :)
ahoj, isto máš mnoho materiálov, ja si tiež takýmto spôsobom chcem upraviť život (nikdy som nediétovala a nie som ochotná hladovať)
nie som ani obézna, ani pri tele, len mám proste pár kíl navyše (tipujem že tak 5)..
ale rada by som prijala tvoje rady, isto máš nejaké odkazy alebo články uložené a bola by som ti nesmierne vďačná, keby si mi niečo z toho poslala na mail :)
baska.halasova@gmail.com

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.