Všetky sme nedokonalé. Preto sa navzájom podporme

Jana Šimkovičová

Presvedčíme vás, že sa neoplatí sedieť v kúte. Všade ste vítané také, aké ste. 

Všetky sme nedokonalé. Preto sa navzájom podporme
Zdroj: 4F
2. MAR 2020

Prekonajte sa. Vystúpte zo svojej komfortnej zóny

Jedna má veľký nos, druhá kyprý zadok. Tretia je príliš útla v pleciach a štvrtá sa cíti ako nemehlo pri všetkom, čo robí. Každá z nás na sebe vidí určitú nedokonalosť, s ktorou sa denne potáca a rieši. Často krát sa stretávame s tým, že sa ženy hanbia ísť niekam cvičiť. Tak sú radšej doma. Smutné a nahnevané samé na seba. Sťažujú sa, že chuť na cvičenie by aj bola, ale hanbia sa za seba, ako vyzerajú, a to im bráni ísť medzi ľudí. Navyše sa obávajú, že krajšie dievčatá a ženy, ktoré sú už vyšportované, tie sa im budú smiať. 

Realita je však iná. Možno sa niekedy viac klebetilo a niektoré ženy mohli nadobudnúť pocit, že sú terčom pozorovania. Dnes však ženy doletia na cvičenie päť minút pred začiatkom a sú rady, že sú tam. Prehodia medzi sebou pár slov, ale hneď idú cvičiť. Prišli si hlavne oddýchnuť a nie riešiť iných ľudí. Športujúce ženy sú silne mentálne. Majú za sebou vydretú cestu, a preto neriešia veci typu ohováranie. Skôr vás podporia a poradia. Vedia, ako sa cítite, pretože to už celé zažili. Aj ony raz začínali, preto sa ich nebojte. Privítajú vás medzi sebou, lebo fandia každému, kto sa odhodlá a bude zväčšovať športujúcu komunitu. Preto #welcometotheclub. 

Väčšinou blokujeme samých seba vlastnými predsudkami a vytvoríme si obraz, ktorý nemusí byť pravdivý. Preto buďte odvážne. Prestaňte byť pohodlné a vystúpte zo svojej zóny komfortu. Chce to veľa sebazaprenia a odvahy, ale keď sa raz rozhodnete, že to chcete zmeniť, nič vás nezastaví. Verte si a choďte do toho! 

Pravidelný tréning z vás urobí národnú hrdinku

Nebudem na hodinách stíhať. Neviem cvičiť tak, ako ostatné. Som pohybové nemehlo. Ďalšie zbytočné obavy, ktoré sa ženám preháňajú hlavou a odrádzajú ich od skupinových cvičení. Nikto však učený z neba nespadol. Každého telo je na inej kondičnej a silovej úrovni. Chce to len začať a pravidelne cvičiť. Uvidíte, ako vás telo prekvapí. Možno si tie prvé razy poviete, že čo to tu stváram. Treba to však zobrať s úsmevom. Povzniesť sa nad to, urobiť si srandu sama zo seba, ale neprestať cvičiť, a to pravidelne. Keď budete tréningy vynechávať, nevytvoríte svojmu telu a hlave návyk. Vždy budete začínať od začiatku. A viete čo je na tom večnom začínaní najhoršie? Že na sebe neuvidíte tie výsledky, ktoré očakávate. Tak sa vnoríte do začarovaného kruhu výčitiek a nespokojnosti. Na pravidelnom cvičení je úžasné aj to, že vás zocelí aj po mentálnej stránke. Zrazu tu už nebudú obavy a strach. Prestanete ich riešiť a stane sa z vás sebavedomá a silná žena, ktorá si verí za každých okolností. Ani sa nenazdáte a stanete sa vy motiváciou pre iné ženy, ktoré budú potrebovať pomôcť. 

4F

Nechajte sa motivovať

Viete, čo je na nás ženách úžasné? Vieme sa navzájom podporiť a motivovať. Keď jedna nevládze, potiahne ju druhá. Spolu na tréningu dokážeme vytvoriť atmosféru, kde by sa endorfíny dali krájať. Radosť, smiech a spkojnosť sa nesie celou sálou pri cvičení. Dokážeme sa uvolniť, nesúťažime a vieme jedna druhej pomôcť. Nedávno sme to priamo zažili na jednom evente. Organizovali sme súťaž v planku. Zapojili sa takmer všetky. Ako to však býva, vo finále ostalo iba pár žien. Možno by niekto čakal, že tie “čo padli” budú nazlostené, že nevyhrali. Cena bola naozaj veľmi lákavá. Stal sa však pravý opak. Tlieskali, vrieskali a motivovali tie, ktoré ešte súťažli. Spolu ženy vytvorili nádhernú atmoféru. Je úžasné, čo ženy dokážu, keď sa spoja. 

Sú dni, kedy vám to nejde. Dni, kedy sa necítite vo svojej koži. Vtedy padne vhod, keď sa ocitnete v spoločnosti, ktorá je vašou krvnou skupinou. Tá vám nedovolí zvrtnúť sa pri dverách a odísť. Tá vás vtiahne medzi seba a pomôže dobojovať tréning až do konca. Nájdite si svoju ženskú partiu a nechajte sa motivovať. Preto #welcometotheclub.

4F

Niekedy k tomu, aby sme sa cítili krajšie a sebavedomejšie pomôžu maličkosti. Nové legíny, ktoré dokonale vytvarujú naše možno nie práve dokonalé stehná sú na nezaplatenie. Alebo pohodlná športová podprsenka, ktorá pozdvihne prsia po dvoch deťoch a vy sa opäť cítite ako osemnástka. Keď si k tomu predstavíte zaujímavé a vkusné farby a kvalitný materiál, vhodný práve na tréning, to si už predstavujete novú tréningovú kolekciu od 4F.  Nová kolekcia ponúka vzdušné topy, športové podprsenky s vystuženou podporou a veľký výber funkčných legín. Kúsky v tmavomodrej farbe a s trendy kvetinovým vzorom dopĺňajú modely v neónových odtieňoch limetkovej a oranžovej farby. Legíny s lineárnymi vzormi a v jasných farbách opticky zoštíhlia siluetu, čo zvýši dobrý pocit z tréningu. Vyber si svoj kúsok od 4F už dnes. 

4F


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Všetky sme nedokonalé. Preto sa navzájom podporme

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2429
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.