Vráťte sa do detstva cez športové hry

Adela Jasenovcova

Aj vy si občas zaspomínate na skákanie cez gumu, lezenie po preliezkach dole hlavou alebo hranie vybíjanej? Ak sa neviete donútiť hýbať sa, potrebujete prečistiť hlavu či len sa zabaviť, skúste sa týmito športovými hrami vrátiť do detstva.

Vráťte sa do detstva cez športové hry
5. JUN 2017

Loptové hry ako basketbal, volejbal, hádzaná, klasická vybíjaná alebo prehadzovaná netreba extra predstavovať. Loptu pozná každý a učiť sa ich veľmi netreba. Spoluhráčov nájdete napríklad na pláži na dovolenke, čím spravíte dobrú službu aj svojím kolenným kĺbom.

Kedy ste naposledy hádzali bumerang alebo frisbee? Fantastickým kardio tréningom je aj bedminton, pri ktorom si vystačíte iba dvaja, no dá sa hrať aj vo dvojiciach. Stolný tenis je taktiež návratom do detstva, hoci ho mnohí poznáte skôr pod pojmom ping-pong.

Na základnej škole ste sa isto stretli s indiánskou formou futbalu – lakros. Potrebujete dve bránky a lakrosové pálky, v ktorých nesiete loptičku. Cieľom je dať gól súperovi, čo je ohromná zábava a zároveň sa pritom perfektne nabeháte.

Petang k nám prišiel z Francúzska, ale guličky na tráve ste už určite hádzali. Na túto populárnu francúzsku hru budete potrebovať sadu gulí a voľnú plochu veľkosti cca 4x15 metrov. Najprv do priestoru hodíte drevenú guličku (tzv. košón), do vzdialenosti 6-10 metrov. Dva súperiace tímy sa následne snažia hádzať kovové gule čo najbližšie k drevenej guličke. V každom kole víťazí družstvo, ktoré sa vie lepšie trafiť. Výhodou tejto hry je, že sa hodí pre každý vek a poteší aj tých, ktorých kompletne prepotené tričká úplne neoslovujú.

Beh je základ. Všímate si, že deti sa po svete presúvajú zásadne behom? Stále sa niekam ponáhľajú a pritom majú čas. Behať a vždy niečo robiť je istým dôkazom zdravého tela, tvrdil Komenský. Behajte aj vy, z duše a naplno. Beh patrí k najprirodzenejším pohybom ľudského tela a nemusíte sa ho učiť. Viete ho, odkedy ste urobili prvý krok.

A keď k tomu pridáte aj bicyklovanie a plávanie, ktoré nezabudnete nikdy, tak máte o dostatok pohybu na celé leto postarané. 

Zdroj titulnej fotky: Rudy Anderson, CC0


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vráťte sa do detstva cez športové hry

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2458
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.