VIDEO tréning, ktorým spaľujete tuky a formujete telo

Tréning je vhodný pre začiatočníkov i pokročilejších a je zostavený skúsenou trénerkou Alexandrou Rafay, ktorá sa sústreďuje na kondičné a funkčné tréningy.

VIDEO tréning, ktorým spaľujete tuky a formujete telo
Zdroj: Tatiana Gernátová
11. JUN 2019

Rada by ste si na seba dali sexi krátke šaty, no nie ste spokojná so svojím telom? Túžite po vypracovanom zadku a tehličkách na bruchu? Zdvihli by vám sebavedomie obdivné pohľady okoloidúcich mužov? Nezostaňte iba pri snoch, ale začnite konať! Nie od nového mesiaca, nie od pondelka, ale hneď! Na začiatok sú kľúčové tri veci – rozhodnutie zmeniť svoje telo, a tým vlastne aj svoj život, ďalej primeraná motivácia a, samozrejme, nesmie chýbať stratégia, ako svoj sen zrealizovať.

Rozhodnutie je len na vás, motiváciou vám môže byť získanie krásneho, zdravého a funkčného tela či zvýšenie sebavedomia. Čo sa týka stratégie, nezaobídete sa bez úpravy jedálneho lístka a pravidelného cvičenia. Nuž a práve s cvičením vám pomôže skúsená trénerka, víťazka súťaže FIT LEADER, Saška Raffay, ktorá pomohla mnohým ženám i mužom získať figúru svojich snov.

Alexandra pre vás pripravila tréning, ktorý pozostáva zo štyroch účinných cvikov pod názvom 1.Tréning na spevnenie a rysovanie tela. Pri tréningu si precvičíte všetky svalové skupiny, a zároveň spaľujete kalórie i tukové zásoby. Výborné je to, že tréning možno jednoduchým spôsobom prispôsobiť začiatočníkom i pokročilejším. Ste naň zvedaví? Potom si oblečte pohodlné športové oblečenie, obujte tenisky a poďte cvičiť spolu s nami.

Na ktoré tri veci by ste nemali zabúdať pri cvičení?

Rozohriatie a strečing

Skôr, ako sa pustíte do cvičenia, nezabudnite na dôkladné rozohriatie a dynamický strečing, ktorým by ste mali venovať minimálne 10 minút. Vďaka nim predídete prípadným zraneniam, ale aj eliminujete vznik nepríjemnej svalovej horúčky. Strečing sa tiež spája s podaním lepšieho výkonu pri cvičení – nuž a čím lepší výkon, tým viac spáleného tuku. Strečingu sa jednoducho oplatí venovať.

Pitný režim

Pri cvičení je veľmi dôležitý pitný režim a to najmä počas horúcich dní. Ak je totiž vonku teplo, oveľa viac sa potíme a spolu s potom odchádzajú z tela aj dôležité elektrolyty, ako napríklad sodík, draslík, horčík či vápnik. Tie treba, samozrejme, vhodnou formou dopĺňať, aby sme predišli dehydratácii. Jednou z možností sú minerálne vody, ideálne neperlivé, ktoré sú nielen počas leta ideálnym spestrením pitného režimu.

Neviete, ktorú minerálku si vybrať? Skvelou voľbou je napríklad minerálna voda Mitická. V litri tejto minerálky nájdete dôležité elektrolyty, ako napr. 25 % odporúčanej dennej dávky vápnika. Ak by ste chceli kalcium doplniť do tela konzumáciou jogurtu, museli by ste ho zjesť ¼ kg. A uznajte sami, konzumovať jogurt počas tréningu v lete nie je príliš praktické, alebo áno?

V minerálnej vode Mitická je zastúpený aj horčík, ktorý sa spája i s prevenciou vzniku nepríjemných svalových kŕčov. V litri tejto minerálky je takmer 20 % odporúčanej dennej dávky tohto minerálu. Ak by ste chceli toto množstvo doplniť do tela potravinami, museli by ste zjesť 25 g mandlí, ½ šálky čiernej fazule alebo 1 väčšie avokádo. Pri cvičení je teda opäť najpraktickejšia minerálka. V Mitickej sa nachádza, samozrejme, aj sodík. Avšak je ho menej ako 20 g/l, to znamená, že minerálka je vhodná aj pri diétach s nízkym obsahom sodíka.

Signály vášho tela

Pri cvičení je veľmi dôležité počúvať to, čo vám dáva najavo vlastné telo. Ísť proti nemu sa neoplatí, pretože to môže vyústiť do pretrénovania či nepríjemných zranení, ktoré vás môžu od cvičenia odstaviť na pomerne dlhú dobu. Aj tu teda platí,  že pomaly ďalej zájdeš!

miticka saska


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO tréning, ktorým spaľujete tuky a formujete telo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2460
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.