VIDEO: Fit raňajky, ktoré zasýtia na celé dopoludnie

Pripravíš si ich do jednej minúty a dodáš telu všetko, čo ráno potrebuje. Takýto výživný recept ti prinášame.

VIDEO: Fit raňajky, ktoré zasýtia na celé dopoludnie
29. MAR 2019

Mnoho ľudí nevie bez raňajok existovať. Oddýchnuté telo sa ráno prebúdza a potrebuje nový prísun energie. Ideálnym zdrojom je jedlo, ktoré telo vyživí a nasýti tak, aby fungovalo celé dopoludnie. 

S Dušanom Plichtom, zakladateľom Powerlogy sme sa rozprávali o ich novinke Powerlogy Granola. Dušan ako človek, ktorý rád vecí skúma a inovuje, nám rovno predviedol, ako si také výživné raňajky pripraviť. Zároveň nám porozprával o novom prístupe k raňajkám. O čo ide, to sa dozviete práve v nasledujúcom videu.

V čom sú raňajky s Powerlogy iné?

V Powerlogy uznávajú a vyvíjajú funkčné produkty. To sú také, ktoré vás nielen zasýtia, ale nakopnú váš mozog a telo k výkonu. Jednoducho povedané, vyskladajte si svoje (nielen) ranné jedlo tak, aby vás neoslabilo. Pretože deje sa aj to. "Väčšina bežných raňajok oslabuje organizmus. Keď dáme telu veci, ktoré ho zaťažia, tak organizmus to musí riešiť. Buď trávanie, alebo imunitu. Máme tu látky, ktoré sú v súčastnosti dosť agresívne a problematické pre mnoho ľudí. Ako lepok, laktóza, či kazeín. Ale problémom môžu byť aj kombinácie, napríklad keď si človek naloží saturované tuky v podobe párkov s bielymi rožkami a vajíčkom. To je kombinácia, ktorá telu určite neprospieva. Pritom vajce je samo o sebe skvelá potravina," vysvetľuje Dušan Pichta, zakladateľ Powerlogy. 

Ani vločky, či cereálie nemusia byť vždy prospešné, pokial sú nevhodne skombinované. Častokrát obsahujú napríklad zbytočne veľa cukru, či iných sladidiel a prímesy, ktoré telo zbytočne zaťažujú. Preto prichádza Powerlogy s Granolou, ktorá je vhodná naozaj pre všetkých. " V spolupráci s odborníčkou na tovaroznalectvo a na vývoj potravín Silviou Horeckou sme rozmýšľali, ako ju nakombinovať, aby zloženie bolo optimálne a nezaťažovalo organizmus. Takže sme skombinovali ryžu, pohánku a quinou. Preto je naša Granola bezlepková. Je to kombinácia obilnín, ktoré organizmus nezaťažia, navyše quinoa vločky sú špecifické tým, že majú viac proteínu a menej sacharidov. Zároveň to celé musí chutiť, preto sme tam pridali kvaliltné mandle, trochu medu a lyofilizované jahody," predstavuje Powerlogy Granolu Dušan Plichta. 

Granola, tak ako sme ju mali možnosť ochutnať, chutí sama o sebe veľmi dobre. Môžete ju vyjedať priamo z obalu alebo si k nej pridáte mlieko, či spomínaný jogurt. Je výbornou náhradou presladených cereálii, ktoré bežne dostať, takže sa nebojte ponúknuť ich aj deťom. 

Ako dostať do jedla viac dobrých tukov

Dušan odporúča jesť jogurt s granolou, nie naopak. Cieľom je dostať do tela viac bielkovín než sacharidov, aby ostalo telo dlhšie sýte. Čo mnoho ľudí ešte stále nevedomky v strave ignoruje sú zdravé tuky. K raňajkovej granole si ich môžeme pridať prostredníctvom orechového masla. Aj tie Dušan radí medzi funkčné potraviny a Powerlogy dnes disponuje širokovou škálou, takže je si z čoho vyberať. "Ja si zvyknem pridávať dobré tuky. Napríklad Kešu krém, ktorý je prirodzene sladký. Alebo máme Nougat, pre tých ktorí majú radi čokoládové chute. Každý orech má veľmi vysokú vyživovú hodnotu a v podobe masla veľmi dobre trávia, " prezrádza Dušan Plichta. 

Power Granola_4-3

Kombináciou bezlaktózový jogurt, Powerlogy granola a orechové maslo dostanete presne tie raňajky, ktoré zasýtia a dodajú telu čo najviac energie. Táto verzia raňajok je výborným tipom aj pre športovcom. Telu, dodá po výkone presne to, čo potrebuje. Pridanou hodnotou je aj to, že vaše telo po konzumácii nič nezaťaží. 


Autor článku

Janašlm

Jana Šimkovičová

Píšem o tom, čo práve zažívam, a je toho veľa! Všetko sa v mojom živote točí okolo zdravého životného štýlu. Mám taký cieľ, a myslím, že reálny. Žiť spokojný, vyrovnaný a pohodový život. Ak to máte podobne, tak vás môžem na jeho ceste sprevádzať.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Fit raňajky, ktoré zasýtia na celé dopoludnie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2479
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.