Tvárová gymnastika: Ako omladnúť prirodzene a bez skalpela

CVIČTE.SK

Sú to veľmi smiešne pózy, ktoré človek počas tvárovej gymnastiky vytvára. Ale vďaka nim budete mať peknú, sviežu pokožku a eliminujete vrásky aj vo vyššom veku.

Tvárová gymnastika: Ako urobiť leva
Zdroj: Archív Iveta Štecová
30. MAR 2020

Tieto cviky zaujmú v prvom rade asi ženy, veď mužská tvár nejakú tú vrásku znesie. Tvárová gymnastika však nie je len o vráskach. Najdôležitejšie je zdravie a práve preto je tvárová gymnastika prospešná. Ponaťahuje svaly na tvári aj na krku, pomôže lymfe, aby lepšie prúdila.

A tiež pomôže zbaviť oblasť tváre stresu. Ako je to možné? Nuž, keď sa človek dostáva do stresu, jeho svaly sú pod napätím. Trpí tým často práve tvár, pretože sme naučení neprejavovať spontánne emócie a robíme to tak, že svaly na tvári podvedome regulujeme. Tým sa v nich vytvára napätie.

Tvárová gymnastika však naučí rozpohybovať všetky svaly na tvári - dokonca aj také, o ktorých ste možno ani nevedeli, a tým prispeje tiež k tomu, že sa uvoľnia, zbavia napätia a tým aj stresu.

Jednoduchý cvik v rámci tvárovej gymnastiky, s ktorým sa oplatí začať, je lev. V nasledujúcom videu vám ho ukáže profesionálna trénerka tvárovej gymnastiky, Iveta Štecová. 

Vyskúšajte mesačný video program na domáce cvičenie pre štíhle a pevné telo SUPER BODY. V tomto video programe nájdete 28 plnohodnotných video tréningov a viac než 12 hodín cvičenia.

Super Body_On-line_DVD_1920x1080px


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tvárová gymnastika: Ako omladnúť prirodzene a bez skalpela

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2444
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.