Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Trénujte v kancelárii počas prestávok

Sedíte väčšinu svojho pracovného času za počítačom? Poradíme vám, ako sa v práci rozhýbať.

Trénujte v kancelárii počas prestávok
14. MÁJ 2017

Dlhé sedenie nikomu k dobrému zdraviu a kondícii neprospieva. Ak si však nájdete v kancelárii každý deň aspoň pár minút na tréning, spravíte niečo nielen pre svoje zdravie a postavu, no zlepší sa aj vaša produktivita práce, celkový úspech a spokojnosť. Okrem toho vám každodenných pár minút cvičenia prinesie tieto benefity:

  • lepší pracovný výkon,
  • zlepšenie kognitívnych schopností,
  • viac energie,
  • zlepšenie koncentrácie,
  • úľava od stresu,
  • zlepšenie nálady.

 

Ako cvičiť v kancelárii

Vyskúšajte tieto časovo nenáročné, no efektívne cviky, ktoré môžete robiť aj v kancelárii:

Drepy na stoličke: začnite vstávaním zo stoličky a pomaly si sadajte naspäť. Potom zadržte v pozícii centimeter nad stoličkou a postavte sa.

Kliky o stôl: oprite ruky o stôl na šírku ramien, nohy sú vystreté. Ohnite paže v lakťoch a spustite sa smerom k doske stola. Na chvíľu zadržte a vytlačte sa do východiskovej pozície.

Polovičný mostík: ľahnite si na chrbát s pokrčnými kolenami. Odlepte zadok od zeme, ťahajte hore a na chvíľu zadržte. Keď máte zadok vo vzduchu, zeme sa dotýkajú iba ramená, hlava a chodidlá.

Poklesy: posaďte sa na stoličku a chyťte sa rukami jej okraja. Zatláčajte celou silou do stoličky. Cieľom je dosiahnuť, aby sa zadok od stoličky odlepil, čo sa vám však na prvýkrát nemusí vôbec podariť, no nevzdávajte to a skúšajte znova a znova.

Zatláčanie: sadnite si na stoličku s nohami vedľa seba. Medzi kolená si dajte plastovú fľašu naplnenú vodou a kolená zatláčate do fľaše. Niekoľko sekúnd vydržte a potom mierne povoľte.

Doska: začnite v pozícii na kolenách. Oprite sa o predlaktia a zdvihnite kolená zo zeme až do úplného vystretia. Zatiahnite brucho a zadok a snažte sa vydržať v pozícii čo najdlhšie.

A nezabudnite na ruky

Pri každodennej práci s počítačom často najviac trpia vaše zápästia, krčná chrbtica a ramená. Preto ich treba niekoľkokrát denne precvičiť. 

  • Natiahnite paže pred seba s dlaňami smerom dolu, ohýbajte zápästia dolu a potom hore, zopakujte niekoľkokrát a pridajte krúživý pohyb. Spojte ruky s prekríženými prstami a robte krúživé pohyby do jednej a do druhej strany.
  • Pomaly pocvičte hlavou - natiahnite ju pomaly smerom k jednému ramenu a potom k druhému. Potom ju mierne zakloňte a následne pritiahnite bradu k hrudníku. S bradou pritiahnutou k hrudníku otáčajte hlavou pomaly do jednej a druhej strany.
  • Oboma ramenami krúžte dopredu a potom dozadu. Priťahujte ramená k ušiam a uvoľnite.

 

Zdroj ilustračnej fotky: Unsplash, CC0


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Trénujte v kancelárii počas prestávok

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2515
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.