Športová podprsenka – zdravé a pevné prsia v pohodlí

Mirka

Pokožka a prsné tkanivá potrebujú pri pohybe oporu, inak postupne strácajú svoj tvar. Pevnosť a pružnosť pŕs i maximálny komfort pri športe zabezpečí kvalitná športová podprsenka, ktorá by mala byť neodmysliteľnou súčasťou športovej výbavy každej dámy. Máte ju aj vy?

Športová podprsenka – zdravé a pevné prsia v pohodlí
16. MÁJ 2013

Už len slovné spojenie „ovisnuté prsia“ vyvoláva u každej ženy nepríjemné pocity. Žiadna z nás ich nechce! Najhoršie je, že tento nežiaduci stav dokáže odstrániť len chirurgický zákrok. Napriek tomu stále veľké množstvo športujúcich dám nosenie športovej podprsenky podceňuje. Výsledok? Naťahovanie prsného väziva, ktoré vedie k neforemnému hrudníku. Výnimkami nie sú ani značné nepohodlie a bolesť prsníkov pri cvičení. Pritom stačí tak málo – pohodlná a kvalitná športová podprsenka.

Prečo práve športová podprsenka?

Pri pohybe sa prsia pohybujú smerom zhora nadol, zo strany na stranu i zvnútra von. Tvar pŕs zabezpečujú predovšetkým kožné a spojivové tkanivá (Cooperove väzy), ktoré nie sú schopné odolávať dôsledkom pravidelného pohybu. S pokojom ich možno prirovnať ku gumičke. Ak ju budete pravidelne naťahovať, postupne stratí svoj tvar, pružnosť a pevnosť. Platí to aj pre ženské prsia, ktoré potrebujú pri pohybe stabilitu. Zabezpečí ju športová podprsenka vhodnej veľkosti, so správnym stupňom opory a v dostatočnej kvalite.  

Vyberte si tú najlepšiu!

Kritéria výberu športovej podprsenky závisia predovšetkým od veľkosti pŕs a športových činností, ktorým sa venujete. Aktivity, pri ktorých sú prsia vystavované veľkému pohybu, si vyžadujú podprsenky s väčším stupňom opory a naopak. Pri chôdzi, pilatese a joge vám postačí podprsenka s najnižším stupňom opory. Druhý stupeň opory voľte pri joggingu, in-line korčuľovaní, cyklistike a posilňovaní. Tretí a štvrtý stupeň je vhodný pri behu, jumpingu, zumbe a loptových hrách, teda činnostiach, kde sú prsia vo väčšej miere vystavené pohybu.

Ďalším dôležitým parametrom výberu športovej podprsenky je komfort. Musí vám dokonale sedieť a byť maximálne pohodlná. Voľte kvalitné materiály, ktoré minimalizujú dôsledky potenia, ľahko sa udržiavajú, sú vzdušné a celkovo príjemné k pokožke. Výhodou sú aj drobné „úložné priestory“, ktoré ocenia napríklad bežci používajúci MP3 prehrávače. V neposlednom rade je športová podprsenka aj módnym doplnkom, ktorý je v dispozícii v rozličných farbách, strihoch, značkách a vzoroch. Tak prečo nebyť krásnou aj pri športe?

Ak vám príroda nadelila väčšie prsia, siahnite po športovej podprsenke s vyšším stupňom opory. Ak máte menší objem hrudníka, športová podprsenka je rovnakou nevyhnutnosťou ako pri väčších prsiach. Domnievať sa, že menšie prsia oporu nepotrebujú, je obrovským omylom.

Športová podprsenka aj na bežné nosenie?

Okrem praktických i zdravotných výhod ponúkajú športové podprsenky značný komfort. Vďaka nim sa môžete cítiť pohodlne doma pri upratovaní, sledovaní televízie, prácach v záhradke, ale sú aj alternatívou klasických podprseniek, ktoré bežne nosíte do práce.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Športová podprsenka – zdravé a pevné prsia v pohodlí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

petka56
petka56
 28.6.2013 18:34

aj ja som si kupila športovu podprsenku a som veľmi spokojna, možem odporučiť. naozaj ako sem píše je to oveľa pohodlnejsie. ja som si kupila tuto http://www.pevnetelo.sk/pradlo-oakeysi-bavlna/sportova-podprsenka-oakeysi-bavlna-s-push-up-efektom a som maximalne spokojna. :)

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.