Parfum a šport. Ako si vybrať správnu vôňu?

Advertoriál

Prečo by sme mali voňať aj pri športovaní a ako zvoliť vôňu, ktorá nás pri cvičení správne nakopne a zlepší náladu?

Joga_Muz_Zena
Zdroj: Photo by Aykut Kılıç on Unsplash
15. OKT 2019

Výkon pri cvičení ovplyvňuje mnoho faktorov. Závisí, napríklad od stanovených cieľov, motivácie, momentálnej nálady i miery sebadôvery. Nuž a práve duševné rozpoloženie i sebavedomie na tréningu môžeme ovplyvniť nielen kvalitným a pohodlným športovým oblečením, ale aj použitím vkusného parfumu. Veď správne zvolená vôňa dokáže prekryť nielen prípadný pach potu, ale aj navodiť psychickú rovnováhu. Ako si vybrať parfum vhodný do fitcentra či na skupinové cvičenie?

Parfum, parfumovaná, toaletná či kolínska voda

Vo všeobecnosti by sme sa mali pri výbere parfumu riadiť nielen vlastnými pocitmi a intuíciou, ale napríklad aj ročným obdobím či príležitosťou, na ktorú budeme parfum používať. Keďže parfumy obsahujú 15 – 30 % parfumovej kompozície v koncentrovanom liehu, hodia sa na večerné či slávnostné príležitosti. Do fitcentra či na skupinové cvičenia sú stvorené najmä toaletné vody obsahujúce 4 – 8 % vonnej parfumovej kompozície v 80 % liehu, poprípade kolínske vody.

Ako zvoliť vôňu na cvičenie?

Určite je dôležité, aby ste si vybrali vôňu, ktorá bude vystihovať vaše ja. Stane sa nielen vašou vizitkou, ale aj dobrým priateľom a inšpiráciou. To znamená, že správe zvolený parfum vám dodá potrebný pocit sebavedomia, nakopne vás k výkonu a zlepší náladu.

K dispozícii máte široké spektrum parfumov rozdelených do rôznych kategórií, ktoré vám uľahčia výber. Jedná sa o romantické, zmyselné, svieže, tajomné, športové či orientálne vône. Podľa druhov si môžete vyberať z citrusových, cyprusových, drevitých, korenistých či ovocných...

Otázka znie, aké parfumy sú najlepšie na šport? Keďže väčšina z nás cvičí vo fitcentre alebo v blízkosti ľudí, nemali by sme ich tyranizovať príliš výraznými vôňami. S výberom svojej srdcovky na cvičenie môžete začať medzi športovými vôňami – sú plné takmer nevyčerpateľnej sily a elánu. Stačí si k nim privoňať a nabijú vás neskutočnou energiou. Sú jednoducho stvorené pre aktívnych ľudí milujúcich pohyb a nové výzvy. Väčšinou sa jedná o svieže citrusové, kvetinové či mierne korenisté vône v podobe ľahkých toaletných vôd. Vždy ich skúšajte na vlastnom tele, napríklad na predlaktí – vôňu naneste na zápästie, 15 sekúnd počkajte a potom privoňajte. Voňať by ste mali aj zhruba po 20 – 60 minútach, kedy spoznáte pravú tvár parfumu. Dôležité je nevyberať si z viac ako troch vôní.

Pre dámy je výbornou voľbou napríklad toaletná voda Dolce & Gabbana Light Blue. Ovocno-kvetinová vôňa s drevitými akordmi je stvorená na chvíle, keď sa venujete náročnému intervalovému tréningu či posilňovaniu brucha či zadku. Túto toaletnú vodu ocenia všetky nespútané ženy, ktoré sa neboja nových výziev nielen pri cvičení.

Pre aktívnych mužov sa hodí napríklad toaletná voda Lacoste Essential. Snúbi sa v nej vôňa citrusov a ovocia, ktoré evokujú pocit ľahkosti a sviežosti, a tiež santalového dreva a pačuli vyvolávajúcich eufóriu. Vôňa dodá každému chlapovi pocit absolútnej slobody a energie.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Parfum a šport. Ako si vybrať správnu vôňu?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2387
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.