Kvôli kongresu AEROBICMANIA praskalo Brno vo švíkoch aj tento rok

Len pred niekoľkými dňami privítal 20. medzinárodný kongres špičkových inštruktorov z rôznych kútov sveta a stovky nadšených cvičencov.

Kvôli kongresu AEROBICMANIA praskalo Brno vo švíkoch aj tento rok
19. OKT 2019

12. októbra 2019 sa Brno stalo mekkou športového diania, pretože sa tam uskutočnil 20. medzinárodný kongres s názvom Aerobicmania. „Robíme dva kongresy za rok, čiže ak to počítame na roky, kongresy usporadúvame už desiaty rok,“ prezrádza organizátor Roman Ondrášek. V rámci neho sa fanúšikom cvičenia predstavilo viacero známych inštruktorov nielen z Českej a Slovenskej republiky, ale napríklad aj z Ruska, Poľska či Talianska.

aerobicmania

Cvičilo sa v štyroch sálach podľa zamerania, konkrétne FUN, STEP, FUNCTIONAL a BODYMIND. „Koncept, ktorý máme nastavený od roku 2009, zostáva konštantný. Už prvý rok sme začínali v týchto priestoroch a v rovnakom rozsahu. To znamená, že k dispozícii sú štyri sály, rôzne druhy cvičení a aj zahraniční prezentéri,“ hovorí Ondrášek. Na svoje si teda prišli nielen nadšenci aerobiku a choreografií, ale aj milovníci funkčného tréningu, jogy, pilatesu či čoraz viac populárnejšieho cvičenia portdebras.

aerobicmania

„Jedným z hlavných cieľov kongresu je, že pre mnoho trénerov je náročné vycestovať do zahraničia a vidieť zahraničných inštruktorov, my ich teda chceme privítať u nás v Brne. Veľa ľudí z ČR i ŠR cestuje na RIMINIWELLNESS, to sa však nedá považovať za kongres. Je to skôr obrovská šou. My sa snažíme ľuďom priniesť ľudí, ktorých poznáme, vieme, ako učia a sme si istí, že pre našich ľudí budú prínosom,“ hovorí organizátor, pre ktorého je kľúčové mať v rámci kongresu rôznorodý program. Týka sa to nielen samotných lekcií, ale aj inštruktorov. „Ak sa bavíme o BODYMIND, nechceme, aby to bolo len o pilatese a joge. Dôležité je, aby tam bolo z každého niečo,“ dopĺňa.

aerobicmania

V ČR aerobik frčí stále

Na Slovensku aerobiku pomaly, ale isto zvoní umieračik. To sa však nedá povedať o našich západných susedoch. „V porovnaní s Poľskom alebo Nemeckom u nás je aerobik stále populárny. Pribúdajú ľudia, ktorí sa venujú tanečnému stepu. Aj jeho úroveň sa zdvihla, keďže sa snažíme pozývať zaujímavých lektorov, ktorí vedia učiť a robia zaujímavé choreografie,“ vysvetľuje Ondrášek, ktorý sa sám venuje step aerobiku, ale aj posilňovaniu či pilatesu na strojoch.


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kvôli kongresu AEROBICMANIA praskalo Brno vo švíkoch aj tento rok

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2387
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.