Každý môže mať „posilku“ doma. Aj vy!

Mirka

Nepatrí návšteva posilňovne medzi vaše srdcové záležitosti? Športovali by ste radšej v pohodlí domova? V tom prípade si urobte malé fitcentrum doma! Postačí vám niekoľko cvičebných pomôcok a jednoduchý návod na to, ako s nimi cvičiť.

Každý môže mať „posilku“ doma. Aj vy!
29. SEP 2013

Či chcete, alebo nechcete, okrem kardio aktivity je pre zdravie a štíhlosť veľmi dôležité posilňovanie. Je to spôsob, ako si vybudovať svalovú hmotu, formovať postavu a zrýchliť fungovanie metabolizmu. Ak sa chcete silovému tréningu venovať doma, s najväčšou pravdepodobnosťou oceníte niektoré z nižšie uvedených cvičebných pomôcok. Ktoré z nich si vyberiete?

1. Verná spoločníčka fitlopta

Existujú desiatky, možno stovky možností, ako fitloptu využiť. Cvičenie s fitloptou je účinné najmä v súvislosti s posilnením svalov, ktoré sú zodpovedné za stabilitu a správne držanie tela (svaly brucha, chrbta, hrudníka). Pri nákupe je potrebné zohľadňovať parametre lopty, ktoré sú prispôsobené výške a váhe cvičiaceho.

2. Činky

Činky sú neodmysliteľnou súčasťou silového tréningu. Nemali by chýbať medzi cvičebnými pomôckami mužov ani žien. Pre ženy sú vhodné ľahké váhy, s ktorými treba cvičiť 15 až 20 opakovaní v troch až štyroch sériách. Naopak, muži ocenia výsledky cvičenia s ťažšími váhami a nižším počtom opakovaní.

3. Odporové pásy (resistance bands)

Rozličné veľkosti, šírky a stupne odporu rozlíšené farbami. Elastické pásy sú použiteľné pri mnohých cvičeniach určených pre začiatočníkov i pokročilých. Vďaka nim možno kvalitným spôsobom posilniť ruky, ramená, zadok, nohy, ale aj oblasť brucha. V porovnaní s činkami sú ľahšie prenosné a lepšie skladovateľné.

4. Medicinbal

Medicinbaly, lopty v rozličných veľkostiach a hmotnostiach, sa používajú na posilnenie tela i ako rehabilitačné nástroje. Možno si ich pamätáte ešte zo školských čias, pretože sú jednými z najstarších pomôcok na cvičenie. To však neznamená, že sú menej účinné! Spestrením tréningu je napríklad cvičenie s medicinbalom vo dvojici.

5. Bosu

Bosu je balančná pologuľa, ktorá primárne slúži na zlepšenie rovnováhy a držania tela. Dobre využiteľná je pri posilňovaní celého tela (vrátane hlbokých svalov), ale aj pri kardio tréningu. Jedným z dôvodov, prečo je táto cvičebná pomôcka obľúbená, je skutočnosť, že vďaka bosu sú inak nudné cviky nielen účinnejšie, ale aj zábavnejšie.

Bez ktorej z nich si neviete predstaviť svoj tréning?


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Každý môže mať „posilku“ doma. Aj vy!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.