Fitneska Tina: Cvičenie mení postavu, ale aj myslenie ľudí

Trénerka Tina prezradí aj to, ako schudnúť natrvalo. 

Fitneska Tina: Cvičenie mení postavu, ale aj myslenie ľudí
11. AUG 2015

Niekedy sú  cestičky k dosiahnutiu toho, po čom túžime, kľukaté. Byť úspešným v tom, čo nás baví a do čoho dávame veľa energie, potu a voľného času, trvá dlhšie. Táto cesta je popretkávaná prekážkami a do cieľa sa dostane iba ten, kto vytrvá. Určite ste sa aj vy neraz v živote presvedčili, že niekedy má človek jednoducho chuť sa na všetko vykašľať, nechať veci plávať. Má pocit, že už nemá silu a nemá zmysel snažiť sa. Paul McKenna, ktorý je autorom mnohých kníh zameraných na osobnostný rast, povedal: „Ľudia zlyhávajú nie preto, že chyba je v nich, ale preto, že zlyhanie je súčasťou cesty, ktorá vedie k úspechu.“ To znamená, že naozaj platí ošúchané: „Nikdy sa nevzdaj!“ Aj cesta trénerky a fitnesky Kristíny Kalinkovej k úspechom vo fitnes bola plná driny i odriekania.

Tina

Začalo to úplne obyčajne

Väčšina mladých dievčat začne cvičiť kvôli štíhlej postave. Tinin príbeh nie je výnimkou. V sedemnástich začala spolu so sestrou trénovať vo fitcentre pod dohľadom osobnej trénerky. „Posilňovanie som striedala s typickými ženskými skupinovými tréningami a tiež thajským boxom, ktorý ma natoľko chytili, že som mu venovala ďalšie 3 roky popri štúdiu na vysokej škole,“ spomína Tina, ktorú už v tom čase lákali informácie o zdravej strave a cvičení. Realita však nepustila a Tina po skončení magisterského štúdia začala pracovať v reklamnej agentúre. Prišla na to, že jej pohyb veľmi chýba. Nemusela dlho rozmýšľať a začala opäť navštevovať fitcentrum.

Fitcentrum jej chýbalo, tak sa tam vrátila

Onedlho začala pracovať po boku svojho bývalého priateľa, ktorý bol osobným trénerom. „V tom období som sa začala pohrávať aj s myšlienkou, že by som skúsila súťažné pódium. Zamilovala som sa do tej driny, svalov a disciplíny, ktorú potrebuje každý, kto chce niečo dosiahnuť. Tiež som si uvedomila, čo mojím cieľom v živote,“ hovorí sympatická trénerka. Hoci Tina je v súťažení stále skôr nováčik, má za sebou prvé úspechy. „Najviac hrdá som na moju druhú súťaž v IFBB a to majstrovstvá Slovenska, kde som skončila druhá. Bol to super pocit, lebo som vedela, že to bude ťažké, a že kým dosiahnem nejaký úspech, možno to potrvá. Mne sa to podarilo hneď na druhej súťaži, čo bol skvelý pocit,“ dodáva. Aktuálne sa Kristína pripravuje na Arnold Classic Europe v Madride. Viac ako súťaženie ju však napĺňa práca s klientmi vo fitcentre.

Tina

Čo je na práci osobnej trénerky najkrajšie?

Tina si prácu s klientmi pochvaľuje. Nie je to iba o zmene postavy. Ide aj o myslenie ľudí, získanie sebavedomia, dobrého pocitu zo seba samého, o poznanie, že človek dokáže naozaj veľa, keď chce. „Pri tejto práci som zistila, že milujem pocit, keď ľuďom mením nielen postavu, ale aj životy. Vďaka výsledkom, ktoré pod mojím vedením dosiahli, a tiež motivácii, ktorú každému dávam zo srdca, zmenila sa im nielen postava, ale aj celkový postoj k sebe samému,“ hovorí Kristína, ktorej klientkami sú aj ženy, ktoré sa snažia schudnúť a spevniť si postavu. Čo im radí?

80 percent je strava a dôležitý je aj pohyb, ktorý človeka baví

Zázraky na počkanie sa nedejú a tiež neexistujú zázračné rady. „80 percent je strava. Základom pri redukcii hmotnosti je mať nižší príjem ako výdaj. Vyberať si potraviny z kvalitných zdrojov. Ak chodíte do fitcentra, nebojte sa dvíhať ťažšie váhy. Ak neviete ako, vyhľadajte odborníka. Kilové činky vám k vyformovaniu postavy príliš nepomôžu,“ znie odporúčanie trénerky. Samozrejme, bez pohybu to nepôjde. Azda najdôležitejšie je vybrať si pohyb, ktorý vás baví. „Ak chodíte do posilňovne s nechuťou, tak tam dobré výsledky nikdy nedosiahnete. Pokojne choďte na korčule, bicykel alebo plávať. Uvidíte, že postupne bude vaše telo chcieť viac a viac pohybu,“ dodáva.

Zdroj foto: Fit up with Tina

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Bývalá modelka eva dvoráčková: práca trénerky má oveľa hlbší zmyselBývalá modelka Eva Dvoráčková: Práca trénerky má oveľa hlbší význam

„Na prácu fitnes trénerky som oveľa viac hrdá, pretože potrebujem mať vedomosti a nie iba peknú tvár."

 

Majsterka sveta odkazuje nováčikom fitnes: nevzdávajte sa a počúvajte svoje teloMajsterka sveta odkazuje: nevzdávajte sa a počúvajte svoje telo

Silvia Karais je ďalšou úspešnou Slovenkou vo fitnes. Vyhrala MS v Dubaji v kategórii Bikini Fitness.

 

Fitnesska denisa lipovská: prešľapy a neúspechy na ceste za lepším životným štýlom sú normálne, ale netreba sa nechať demotivovaťFitneska Denisa Lipovská: Neúspechy na ceste za lepším životným štýlom sú normálne

Majsterka Slovenska a majsterka Európy v kategórii Bikini fitness a aktuálne vyhľadávaná fitness trénerka sa k cvičeniu dostala kvôli nespokojnosti s vlastnou postavou. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fitneska Tina: Cvičenie mení postavu, ale aj myslenie ľudí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.