Drina, ktorá je zábavná a prináša pozitívne výsledky? No predsa Bootcamp!

Mirka

Akčnosť. Zábava. Pestrosť. Motivácia, drina i pot. Ak hľadáte šport, ktorý vás doslova „vybičuje“ k výkonom a pomôže splniť sen o peknom tele, Bootcamp je to pravé. Už len skutočnosť, že cvičenie vzišlo z amerických vojenských výcvikových táborov, naznačuje, že nudiť sa rozhodne nebudete.

Drina, ktorá je zábavná a prináša pozitívne výsledky? No predsa Bootcamp!
9. JUL 2013

Každému z nás vyhovuje niečo iné. Niekto nedá dopustiť na pomalé cvičenia spojené s meditáciou a hlbokým dýchaním. Ďalšieho uspokojí energická aktivita, ktorá vyšťaví i nabije pozitívnou energiou. Hoci Bootcamp „sedí“ najmä akčnejším typom, rozličné úrovne tréningov ponúkajú príležitosť, aby si cvičenie mohol vyskúšať naozaj ktokoľvek. I človek, ktorý predtým nikdy nešportoval. A verte, že možno „chytí za srdce“ práve vás.

Bootcamp je pre všetkých, pretože...

Sú dve skupiny ľudí. Jedna si po prečítaní a prípadne pozretí videa o Bootcamp cvičení povie – TOTO MUSÍM VYSKÚŠAŤ! Ďalšej naskočí od prílišnej intenzity tréningu husacia koža a len ťažko si predstavia v úlohe „chudáka cvičiaceho“ seba. Pravdou však je, že súdiť treba až po tom, ako človek skúsi Bootcamp (i ktorékoľvek iné cvičenie) na vlastnej koži.

Skutočnosť je taká, že existujú rozličné úrovne tréningov, a tým pádom je cvičenie dostupné naozaj pre všetkých. „Bootcamp je tréning vhodný pre fyzicky aktívnych i neaktívnych ľudí, športovcov, ľudí, ktorí pracujú fyzicky i tých so sedavým zamestnaním. Je určený aj pre začiatočníkov, keďže v Bootcamp Slovakia ponúkame rôzne typy tréningov. Sú v nich zahrnuté aj tréningy pre ľudí, ktorí nikdy v živote tento typ cvičenia neskúsili - samozrejme, precvičuje sa technika prevedenia cvikov, správne postavenie a dýchanie,“ hovorí zo skúseností hlavný tréner Matúš Juran z Bootcamp Slovakia.

Je jedinečný. Vieme, prečo!

Skupinové cvičenia sa množia ako huby po daždi. Niekedy je naozaj ťažké udržať si prehľad o všetkých skupinových športoch. Je však pravda, že niektoré človeka zaujmú natoľko, že zostanú v jeho mysli nadlho, alebo sa im pravidelne venuje. Bootcamp má určite výhodu v tom, že sa cvičí aj v prírodnom prostredí. Príroda je balzamom pre dušu. „V Bootcamp Slovakia vytvárame prostredie plné motivácie a tvrdého tréningu, v rámci ktorého sa precvičia takmer všetky svalové partie. Snažíme sa vytvárať pocit jedinečnosti u klienta vo vytvorení tréningových lekcií tak, aby sa hodiny od seba líšili. Jedinečnosť tréningu spočíva takisto v prístupe trénerov a kompletnom servise,“ vysvetľuje tréner Matúš.

Hurá, je leto. Ako vyzerá tréning počas letných mesiacov?

Už viackrát sme spomínali, že Bootcamp vyvinuli armádni profesionáli zo Spojených štátov amerických. Tréning je intenzívny a zameraný predovšetkým na vykonávanie funkčných cvikov, pričom ide o: „Cviky, pri ktorých si jednotlivec zlepšuje dynamickosť pohybu, držanie tela, správnu techniku dýchania a výrazne posilňuje svalstvo,“ dopĺňa Matúš Juran.

A letné mesiace sú na cvičenie ako stvorené, hoci vonku je občas horúco a treba dbať na zvýšený pitný režim. Čerstvý vzduch, slnko a príjemné okolité prostredie plné zelene, pôžitok z cvičenia len a len zvyšuje. Ako vyzerá Bootcamp v lete? Samozrejme, spýtali sme sa tých najpovolanejších. „Hodina Bootcampu sa u nás začína rozcvičkou, po ktorej nasleduje rozdelenie cvičencov do menších skupín, v ktorých sa cvičí s rozličným náradím ako kettlebells, veľké a malé pneumatiky, reťaze, lodné laná, fitness boxy a mnohé iné. Každá stanica sa po určitom čase mení, podľa pokynov trénera, ktorý zároveň cvičiacich motivuje,“ popisuje letnú lekciu Bootcampu tréner Matúš a dodáva, že pri cvičení sa využíva rytmická hudba a najväčšou výhodou je možnosť cvičiť na čerstvom vzduchu a na voňavej tráve, čo zvyšuje produkciu zázračných hormónov šťastia.

Dámy, tieto riadky sú určené hlavne vám!

Už niekoľkokrát sme spomenuli, že Bootcamp ponúka rozličné úrovne tréningov. A tu je potešujúca správa pre všetky dámy, ktoré sa snažia schudnúť a vypracovať si sexi krivky. „Jedným z tréningov, ktoré ponúkame je Bootcamp zameraný na ženské partie ako zadok, vnútorné stehná a bruško. Samozrejme, cviky sú špeciálne prispôsobené ženskej klientele, v prípade potreby poskytujeme aj nutričné poradenstvo,“ hovorí Matúš Juran a dodáva, že Bootcamp je vhodný na chudnutie, lebo ide o intenzívny tréning. Zároveň využíva aj cvičebné pomôcky, ktoré pomáhajú budovať svalovú hmotu. „Bootcamp je určený na rýchle spaľovanie tukov, tým pádom sa formuje aj postava, no nesmieme zabúdať na úpravu stravy, ktorá tvorí až 70 percent úspechu k dosiahnutiu vytúženého cieľa.“    

To znie lákavo a hlavne reálne. Čo poviete?


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Drina, ktorá je zábavná a prináša pozitívne výsledky? No predsa Bootcamp!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

wenison
wenison
 16.7.2013 11:02

V čechách mohu doporučit http://www.sportujme.cz/

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2340
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.