Zapoj sa s nami do DETOX VÝZVY!

Doplňte pestrú stravu o kvalitné suplementy

Advertoriál

Doba sociálnych sietí nám dáva možnosť sledovať a nahliadnuť do života už takmer kohokoľvek, kto je ochotný niečo na internete a vo svojom profile zdieľať. Určite však viete, že na tieto sociálne médiá sa dostávajú vo väčšine len príspevky, fotografie, myšlienky či videá toho, čo je pozitívne a zaujímavé. A preto vás môžu pomýliť fitness profily, ktoré zdieľajú nezdravé jedlo a môžete nadobudnúť pocit, že aj toto je cesta k zdravému organizmu.

Chlap_Flasa_Ruksak_Suplementy
Zdroj: PR, Futurino
26. JAN 2021

Ak sledujete profily ľudí, ktorí pravidelne cvičia, ich tréningy sú inšpiratívne a ich život i výzor sa stanú pre vás skvelou motiváciou, je nutné si uvedomiť, že nie všetko, čo vidíte, musíte zaručene robiť aj vy. Ak má športovec zväčša stravu založenú na tých istých potravinách, a teda obsahuje komplexné sacharidy, zdravé tuky a kvalitné bielkoviny, vás ako fanúšika by prestalo baviť pozerať sa na obsah týchto jedál.Preto vám často ukážu tých desať alebo dvadsať percent svojho jedálnička, ktorý je menej zdravý, no o to viac vhodný na Instagram. A presne z tohto môžete nadobudnúť pocit, že výsledky sa dajú dosiahnuť aj bez nutnosti pestrej stravy. Je nutné pochopiť, že bez nej sa ďaleko nedostanete. Čo je vhodné popri kvalitnej strave do svojho dňa zaraďovať, sú niektoré suplementy na čele s proteínom.

Proteíny ako dôležitá súčasť jedálnička

Práve proteíny patria k najčastejším doplnkom stravy, s ktorým sa môžete pri cvičení a celkovo vyváženom jedálničku pravidelne stretávať. Čo to vlastne proteín je? Ide o jednu z troch hlavných makro živín, a konkrétne sa jedná o bielkoviny. Tie zvyšné dve sú tuky a sacharidy.Ľudia, ktorí pravidelne cvičia a záleží im na budovaní a najmä udržiavaní si svalovej hmoty, čelia častému problému, že jednoducho nie sú schopní počas dňa prijať dostatočné množstvo bielkovín z bežnej stravy. 

Obzvlášť pre ženy môže byť ťažké zjesť napríklad 110 gramov bielkovín za deň z vajíčok, mäsa, tvarohu či jogurtov. Preto je dobrým pomocníkom práve doplnok stravy vo forme proteínového prášku, ktorý si môžete rýchlo zmiešať s vodou, vypiť ho a voilá, práve ste prijali približne 25 gramov bielkovín.

Výhodou práškových proteínov je to, že si ich môžete kúpiť v rôznych príchutiach a navyše ich používať či už do pečenia, sladkých kaší, alebo len ako nápoj.Pozor však na výrobky, ktoré sa pýšia označením "proteínový", ale v skutočnosti, keď sa pozriete na zloženie, tak prevládajú sacharidy a tuky. Pri kvalitných značkách práškových proteínov máte istotu, že primárne prijímate bielkoviny, ktoré pre budovanie, udržovanie a regeneráciu svalstva potrebujete.

Porozmýšľajte nad aminokyselinami

Pri športovaní a celkovom zdravom životnom štýle sa určite stretnete aj s tým, že je vhodné dopĺňať do svojho tela aminokyseliny. Tie sa primárne delia na esenciálne a neesenciálne aminokyseliny, pričom prvé spomínané si človek nie je schopný vytvoriť sám. Zo skupiny esenciálnych sa najčastejšie stretnete s BCAA aminokyselinami, čo je vlastne spojenie leucínu, izoleucínu a valínu. Z neesenciálnych, ktoré už je organizmus schopný vytvoriť z potravín sám, sa bežne stretnete najmä s glutamínom a arginínom.

Aminokyseliny môžete suplementovať rovnako ako proteíny buď vo forme prášku, ktorý zmiešate s vodou alebo iným obľúbeným nápojom, môžete ich prijímať rovno zo špeciálnych nápojov, ale môžete sa stretnúť aj s tabletovou formou.

Každý, kto berie športovanie a zdravý životný štýl vážne, zistí, že nejde o finančne náročnú záležitosť, ako sa niekomu môže na prvý pohľad zdať. Pravdou je, že vám popri pestrej strave stačí pár spomínaných suplementov, kvalitná pánska či dámska športová obuv a pevná vôľa, ktorá teda nestojí vôbec nič. Nemusíte mať tie najlepšie športové hodinky ani najnovšie značkové oblečenie. Investujte okrem stravy najmä do kvalitnej obuvi a uvidíte, že výsledky sa dostavia. Stačí len vydržať a nevzdať sa.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Doplňte pestrú stravu o kvalitné suplementy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2508
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.