Dominika Kid Kovács: Som zdravá a to je moja motivácia

Čo je najdôležitejšie pri cvičení a ako sa nakopnúť, keď sa nám nechce?

Dominika Kid Kovács: Som zdravá a to je moja motivácia
Zdroj: Dominika Kid Kovács
2. DEC 2019

Dominiku predstavovať netreba – je nielen manželkou boxera Tomiho Kida Kovácsa a mamou Kristiána, ale aj obľúbenou fitness trénerkou a odborníčkou na výživu.

Pohyb je život a život je pohyb

Milovníčka zdravého životného štýlu je presvedčená o tom, že ak chceme schudnúť raz a navždy, musíme staviť na zdravú a vyváženú stravu a pohyb aspoň tri razy týždenne. Čo znamená cvičenie pre Dominiku? „Pohyb je pre mňa veľmi dôležitý. Cítim, ako mi pomáha zvládať každodenné povinnosti. Nabíja ma energiou a zároveň čistí myseľ,“ hovorí a netají sa tým, že cvičenie je pre ňu vášňou a trénuje takmer každý deň.

Nie vždy to bolo celkom tak. Zmena prišla prirodzene. „Za posledné roky som pochopila, že pohyb mi viac dáva, ako berie. Vášňou sa stal pre mňa vtedy, keď som ho prestala vnímať ako povinnosť, ale ako radosť. Práve preto aj v nedeľu, vo voľnom čase, si ideme s rodinou zatrénovať,“ priznáva.

Ako sa nakopnúť, keď sa nám nechce?

Zaručených tipov a rád, ktoré nás majú nakopnúť k pravidelnému pohybu, je neúrekom. Niektoré fungujú, iné nie. Azda najlepšou motiváciou je to, keď sa venujeme cvičeniu, ktoré nás vnútorne napĺňa. Len ťažko sa totiž prinútime ísť behať, keď sme behu zatiaľ na chuť neprišli. Naopak, ak sme sa zamilovali do jogy, cvičenia vo fitcentre alebo aerobiku, ľahšie prekonáme prípadnú lenivosť, keď prídu krízy. Presne táto stratégia funguje aj na Dominiku. „Do tréningu sa nenútim, a preto s tým nemám problém. S cvičením to nepreháňam a práve preto ma to baví,“ hovorí bez okolkov.

Výbornou motiváciou sú aj zdravotné a psychické benefity, ktoré pravidelné cvičenie prináša. Vďaka pohybu máme zdravé a silné telo, lepšiu obranyschopnosť, pevné kosti a svaly, sme sebavedomejší i odvážnejší. „Mojou motiváciou som ja sama. To, ako vidím, že sa vďaka pohybu cítim dobre. Som zdravá. To je moja motivácia. Ak som mala obdobie, že som dlhšie netrénovala, už mi bolo ,všetko',“ spomína fitness trénerka.

Dominika Kid Kovács

Cvičenie doma ušetrí čas i peniaze

Mnoho žien, ale aj mužov sa vyhovára, že nemajú čas alebo peniaze, aby trénovali vo fitcentre, platili si trénerov či lekcie skupinových cvičení. Lenže aj v tomto prípade platí, že keď človek skutočne chce, všetko sa dá, pretože si nájde spôsoby, ako to dosiahnuť.

Jedným z pohodlných, no účinných riešení, ako s cvičením začať, sú tréningy v pohodlí domova. Čo je pri nich dôležité? „Základom je rozcvička. Telo treba zahriať a pripraviť na cvičenie. Až potom môžeme precvičiť celé telo,“ odporúča trénerka, ktorá si rada zacvičí aj doma.

Takisto treba počúvať svoje telo a neprepínať svoje sily. To je jedna z najväčších chýb, ktoré podľa Dominiky robia ženy pri cvičení. „Ak sa jedná o začiatočníčky, mali by si dať pozor na to, aby si na začiatok nezvolili hard tréning pre pokročilých, ktorý ich odrovná na niekoľko dní a maximálne demotivuje. Treba vyberať podľa svojich aktuálnych schopností, začať pomaly a postupne, nesúperiť s ostatnými, ale ísť si svojím tempom a sledovať vlastné pokroky, nie napredovanie iných,“ dodáva.

Dominika Kid Kovács

TIP redakcie:

A my dodávame, že pokiaľ chcete cvičiť, ale neviete ako, vyskúšajte video tréningy SUPER BODY. Všetky tréningy odcvičíte do 30 minút a vždy precvičíte celé telo. Na svoje si so SUPER BODY 1 prídu začiatočníci. Pokročilým určite učaruje SUPER BODY 2 HIT tréningy alebo SUPER BODY 3 silovo-kondičné tréningy zamerané na konkrétne partie tela. Vo všetkých videách vystupujú profi slovenské trénerky, ktoré vám vysvetlia, ako správne cvičiť. Sľubujeme, že vás to bude baviť. Mnoho žien sme už nakopli k pravidelnému cvičeniu. 

SUPER BODY

Dominike to ide aj v kuchyni

Aj Dominika so svojou rodinou frčí na zdravých a chutných dobrotách. Niektorými z nich prispela aj do knihy NABITÁ KUCHÁRKA. V knižke NABITÁ KUCHÁRKA nájdete 70 receptov od známych fitness trénerov a odborníkov na výživu. Práve teraz máte možnosť vyskúšať špaldové lievance s ovocím, ktorých autorkou je Dominika. 

Príprava: 15 minút

Porcie: 2

Suroviny:

  • 100 g hladkej špaldovej múky
  • 100 g múky z ovsených vločiek (rozmixované vločky)
  • 150 g gréckeho jogurtu
  • 2 vajcia
  • 1 banán
  • ½ ČL prášku do pečiva
  • štipka morskej soli
  • jahodový džem
  • ovocie
  • horká čokoláda

Postup:

Všetko spolu zmixujeme a upečieme na panvici. Lievance naplníme domácim džemom, posypeme ovocím a nastrúhame horkú čokoládu.

nabitá kuchárka


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dominika Kid Kovács: Som zdravá a to je moja motivácia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2458
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.