Chris Powell: Posledná záchrana morbídne obéznych?

Danka

Všade vo svete možno nájsť nespočetne veľa trénerov, ktorí sa snažia ľuďom splniť sen o krásnom tele a touto profesiou sa viac či menej úspešne aj živia. Čím je iný práve Chris Powell?

Chris Powell: Posledná záchrana morbídne obéznych?
24. JUL 2014

Tento rodený Američan (34), je nielen sex idolom mnohých žien, ale i poslednou kvapkou nádeje pre morbídne obéznych jedincov. Chris Powell je skrátka fenomén, na ktorý spoliehajú stovky tých, ktorých náklonnosť k jedlu dohnala až do stavu zúfalstva.

Mení životy k lepšiemu

Chris spolupracuje s obéznymi ľuďmi už takmer 11 rokov a za ten čas mnohým z nich pomohol odštartovať novú životnú éru. Kým v súčasnosti sa jeho zverenci môžu pri pohľade do zrkadla už len spokojne pousmiať, v rámci procesu transformácie čelili hneď niekoľkým kritickým momentom, počas ktorých neraz siahli až na dno svojich síl. Chris Powell je ďaleko viac, než len „obyčajný“ tréner. Okrem telovýchovy vyštudoval i fyziológiu, psychoterapiu a biomechaniku, o ktorú opiera svoje tvrdenia a odporúčania. Mladý tréner tak, obrazne povedané, predstavuje ucelený „balíček“ služieb, ktorý svojim klientom ochotne ponúka. Byť v tíme Chrisa Powella je preto snom azda každého obézneho človeka v Amerike. Je totiž nad slnko jasné, že akonáhle si vás Powell vezme pod ochranné krídla, boj s obezitou máte spolovice vyhratý. Pýtate sa, ako je to možné?

powell 1

Jeho reláciu sledujú milióny ľudí

Chris v prvom rade s nikým zbytočne nestráca čas. Dokáže pomerne skoro rozlíšiť, či je vaša snaha schudnúť naozaj otázkou života a smrti, alebo len vrtochom a chvíľkovou záležitosťou. Výsledky jeho trénerského umenia môžu ľudia už nejaký ten čas sledovať aj v televízii, kde má Chris vlastnú šou Vitaj v novom tele. Tvárou tvár tu Chrisovi stoja obézni ľudia, ktorým zostáva maximálne desať rokov života a jeho úlohou je zmeniť im ho v priebehu toho jediného. Celý proces chudnutia je pritom rozdelený do troch štvormesačných fáz, ktoré sú čímkoľvek, len nie prechádzkou ružovou záhradou.

powell 2

Rok tvrdého boja

Úvod pozostáva z laboratórnych rozborov a testovania fyzickej spôsobilosti jednotlivcov. Po ňom nasleduje nevyhnutné poučenie o správnej výžive. Chris Powell pritom osobne vedie a motivuje každého z ôsmich účastníkov. Navštevuje ich doma a dohliada, aby mali vyváženú stravu a poctivo cvičili. Štart každej ďalšej fázy je podmienený definovaním určitého váhového cieľa. Pokiaľ ho účastník splní, čaká ho skvelá odmena. Tretia etapa je pre účastníka najťažšia, vracia sa do bežného života ku každodenným nástrahám a situáciám, ktoré zvykol riešiť jedlom. Ak toto zvládne, čaká ho posledná, fyzicky najmenej náročná fáza. Predstavuje chirurgické odstránenie prevísajúcej kože, prípadne ďalšie estetické úpravy.

powell 4

Najdôležitejšia rada na záver

Chris Powell tvrdí, že zo všetkého najdôležitejšie je dať si záväzok. Reálny cieľ, na ktorom budete systematicky pracovať. Krôčik po krôčiku, pretože chudnutie je proces, vyžaduje si úplnú zmenu životného štýlu a okamžité odstránenie zlých a zdraviu škodlivých návykov. Prestať piť sladké limonády, vzdať sa sladkostí, nezabúdať na raňajky a denne sa aspoň tridsať minút poprechádzať. Aj to sú malé krôčiky, ktoré majú na ceste k vysnívanému telu obrovský význam.

Aj takto vyzerá transformácia v réžii Chrisa Powella:

Foto: Facebook Chris Powell
Video: youtube

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chris Powell: Posledná záchrana morbídne obéznych?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.