5 najúčinnejších cvikov na brucho

Určite každý z vás by chcel mať pevné a pekne vypracované brucho. Je to dôležité nielen po vizuálnej stránke, ale dokonca aj po zdravotnej stránke. Posilňovaním brucha pomocou cvikov, ktoré vám dnes uvediem, neposilníte iba svaly brucha, ale spevníte celý stred tela, čím zabránite bolestiam chrbta a tiež zvýšite svoju flexibilitu a agilitu.

5 najúčinnejších cvikov na brucho
25. FEB 2014

Pri cvičení brucha nikdy nezabúdajte na to, že pri tomto cvičení nikdy neuprednostňujte kvantitu nad kvalitou. Je totižto hlúposť ak niekto tvrdí, že 2000 nekvalitných opakovaní vám prinesie lepšie výsledky ako 15 až 20 kvalitných a pomalých opakovaní.

Spiderman plank

Začnite v rovnakej polohe, ako pri tradičnom planku. Lakte na podlahe a vaše telo dokonale rovné. Následne preneste pravé koleno smerom v pravému ramenu a vráťte sa naspäť do polohy plank. Opakujte druhou nohou. Cvik vykonajte po 15-20 opakovaní každou nohou v 3 sériách.

Vytáčanie s kladkou

Postavte sa pred kladku pravou nohou vpredu. Chyťte kladku oboma rukami tesne pod úrovňou ramien. Snažte sa držať ruky pevne a rovno, aby vaše brušné svaly boli napnuté. Otočne hornú časť tela do ľava 180° a vráťte sa naspäť. Vykonajte takýchto 12-15 opakovaní a potom nohy vystriedajte. Odcvičte 3 série.

Bicyklovanie

Ľahnite si na chrbát s rukami za hlavou a nohy zdvihnite do výšky v uhle 90°. Bicyklovanie vykonávajte tak, že pravé koleno sa bude približovať k ľavému lakťu a naopak. Vykonajte 15-20 opakovaní na každú stranu v 3 sériách.

Šikmé skracovačky

Ľahnite si na chrbát s nohami a s rukami tak, aby vaše telo tvorilo písmeno X. Zdvihnite ľavú ruku a pravú nohu k sebe tak, aby ste zodvihli zo zeme hlavu, krk a ramená. Počas celého pohybu sa snažte mať ruku aj nohu vyrovnanú. Na zvýšenie obtiažnosti v rukách môžete držať aj jednoručku. Opakujte druhou rukou. Vykonajte 3 série po 10-12 opakovaní každou rukou.

Rolovanie s fitloptou

Kľaknite si na zem s rukami na fitlopte. Snažte sa držať rovný chrbát, aby vaše brušné svaly zaberali. Fitloptu rolujte čo najďalej od vás. Po dosiahnutí maxima sa pomaly vráťte do východiskovej polohy. Vykonávajte 3 série po 10 opakovaní.

Zdroj video: www.youtube.com


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 najúčinnejších cvikov na brucho

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.