Výmena stoličky za fitloptu môže mať veľa výhod, ale aj nevýhod. Keďže fitlopta predstavuje nestabilnú plošinu, pri sedení na nej sa zapájajú všetky svaly na chrbte. Tento fakt predstavuje pozitívum v krátkom meradle, avšak ak sa to so sedením preženie hneď zo začiatku, môže chrbát bolieť ešte viac ako pri sedení na stoličke.
Peter Káčer, správca nadácie TA3, práve dnes odštartuje svoju tour na špeciálne upravenom bicykli z Bratislavy do Košíc. Za celou aktivitou sa skrýva ušľachtilý cieľ, a to vyzbierať peniaze pre 10 vybraných ľudí a uhradiť im tak potrebné liečenie. Pomôcť môžete aj vy!
Ak patríte k ľuďom, ktorí si tyč spájajú predovšetkým s erotikou a striptízom, v nasledujúcich riadkoch vás vyvedieme z omylu. Tanec pri tyči môže byť aj krásne umenie a veľmi príjemná drina.
Všade vo svete možno nájsť nespočetne veľa trénerov, ktorí sa snažia ľuďom splniť sen o krásnom tele a touto profesiou sa viac či menej úspešne aj živia. Čím je iný práve Chris Powell?
Nadácia TA3 pripravila charitatívnu zbierku na pomoc desiatim hendikepovaným ľuďom. Tí potrebujú liečbu, ktorá je finančne veľmi nákladná. Zaslaním SMS správy na číslo 832 prispejete na liečbu desiatich vopred vybraných ľudí a zapojíte sa tak do súťaže o skvelé ceny. A pôjde tu aj o pohyb! Motiváciou vám bude hendikepovaný cyklista, ktorý sa vydá na cestu naprieč celým Slovenskom.
Skúšali ste sa niekedy ponoriť do hĺbky 10 metrov? A čo tak 40? Všetko na jeden nádych, bez stresu, bez strachu a s vnútorným pokojom. Pretože ten pokoj a rozvaha sú pri freedivingu najdôležitejšie. Tajomstvo tohoto športu nám odhalil Jaroslav Figura, povolaním fitness tréner, ktorý sa freedivingu venuje profesionálne. Tiež prezradil, prečo má fitness k potápaniu najbližšie.
Za efektívnym cvičením nemusíte vždy odchádzať do posilňovne. Môžete si ho zabezpečiť aj doma, pomocou niekoľkých efektívnych pomôcok.
Všetci určite viete, že športovanie nepredstavuje iba príjemné pocity a zábavu, ale často je aj o únave a o bolesti. Ako si poradiť, keď taký stav nastane?
Cvičenie predstavuje veľkú výzvu pre rôzne bioenergetické dráhy, pomocou ktorých si telo vytvára potrebnú energiu pre pracujúce svaly. Ako zdroje využíva sacharidy, tuky a bielkoviny.
Cvičenie s vlastnou váhou je medzi športovými nadšencami čoraz populárnejšie. A bodaj by aj nie. Okrem vlastných síl vás nič nestojí, a pokiaľ sa ešte ku všetkému necháte motivovať jedným z najkrajších fitness trénerov sveta, aj tá fyzická námaha je hneď znesiteľnejšia.
„Zjednodušenou podstatou systému core je cvičiť celý pohybový vzor a nielen selektívne jednotlivé svaly alebo menšie svalové skupiny. Potom dokážeme nadobudnutú silu aj efektívne využiť.“