Zhyby predstavujú veľmi účinný cvik, ktorý by mal cvičiť každý. Čo sa týka rýchlosti ich prevedenia pri trénovaní som zásadne za pomalý a kontrolovaný pohyb. Aj keď môže byť dobré zaradiť do tréningu aj ten dynamický. Prečo?
Stojka patrí k veľmi účinným cvikom, ktorý však vyžaduje veľkú kontrolu a silu, k čomu je potrebný pravidelný tréning. Pamätajte, že vždy je lepšie stojku trénovať 5 minút každý deň, ako dve hodiny jedenkrát za týždeň.
Čo si naložiť na tanier, keď dávate zabrať kondičke? Možno popri tréningu zhrešiť? Ako si nakalibrovať stravovanie na svoju mieru?
Takmer všetky ženy trápia po pôrode prebytočné kilá. Samozrejme existuje x rôznych diét, pomocou ktorých kilogramy stratíte. Ale takýto spôsob má veľa negatívnych vplyvov. Ako teda získať späť svoju váhu a popritom neuškodiť sebe, ani dieťaťu?
Chcete vedieť robiť premet vzad, ale neviete ako nato? Ide o pomerne náročný akrobatický prvok, ale ak venujete nácviku dostatok času, určite sa vám to podarí.
Bolesti hlavy a krku chodia ruka v ruke. Vedia nepríjemne prekvapiť, aj dlhodobo potrápiť. Keď problém neriešite, môže pretrvávať a stať sa chronickým.
Burpees (angličáky) predstavujú jednoduchý, ale zároveň veľmi náročný cvik, ktorý však pomáha spáliť veľké množstvo kalórií a dá sa cvičiť naozaj kdekoľvek.
Bolesť krížov obmedzuje pohyb tela. So zvyšujúcim sa vekom prichádza častejšie a zostáva dlhšie. Ale nemusí to tak byť, ak budete viac dbať na prevenciu.
Často sa stáva, že ak chce niekto pribrať napríklad po operácií, vyberie sa jednou cestou - a to jesť všetko, čo mu príde pod ruky. Nuž, nie je správna. A tak isto ako chudnúť, aj priberať treba s rozvahou.
Ak svaly nebudete pravidelne uvoľňovať, v neskoršom veku riskujete zmeny krčnej chrbtice. To môže mať za následok hučanie v ušiach a závraty.
Aj vy chcete mať pekné, vyšportované, štíhle telo? Môžete ho mať, ale nesmiete sa spoliehať len na chudnutie. Skúste napríklad tento postup.