Regenerácia predstavuje znovuobnovenie stratenej energie po intenzívnom tréningu. Regeneračné procesy však netrvajú iba 48 hodín ako sa väčšinou chybne uvádza. Po 48 hodinách je síce telo pripravené na ďalšiu fyzickú aktivitu avšak nesmiete trénovať rovnakú svalovú partiu, ako v predchádzajúcom tréningu.
Túžite vidieť svojich šesť tehličiek na bruchu? Všetko čo potrebujete vedieť o vyrysovaní, vám popíšem v nasledujúcich jednoduchých pravidlách.
Idete do posilňovne, premietate si v hlave nasledujúci tréning a nemáte chuť. Bez ohľadu na to, ako dlho trénujete, určite sa z času na čas nevyhnete pocitu nižšej úrovne motivácie. Ako sa vyhnúť strate motivácie?
„Flowin je výborným fitness programom, ktorý formuje postavu, redukuje hmotnosť, podporuje správne držanie tela... Je však dobré kombinovať ho s inými typmi cvičení, napríklad s aeróbnymi aktivitami,“ hovorí inštruktorka Michaela Krížeková.
Sacharidy sa rozdeľujú na zlé a dobré. Je dôležité vedieť, v ktorých potravinách sa ktoré nachádzajú, pretože len tak je možné si upraviť stravovanie na zdravé a vyhnúť sa zbytočnému priberaniu.
Metodika silového tréningu vás naučí trénovať tvrdo iným spôsobom, ako je bežné. Pripravte sa na to, že asi v polovici tréningu sa dostaví pocit totálnej straty energie a budete presvedčení, že cvičenie v žiadnom prípade nedokončíte. Tento krátkodobý a zdravie neohrozujúci pocit je kľúčom k pokrokom v schopnosti tvrdo trénovať.
Stretávate takých ľudí, čo majú neuveriteľnú silu? Chlapov, čo dokážu vytlačiť 200 kg na bench-presse, zodvihnúť 300 kg a nosia ťažký nábytok, ako by to bol plastový záhradný nábytok? Okrem toho, že taká sila je pôsobivá, je to priamy príklad výnimočnej sily stredu tela.
Spánok sa všeobecne považuje za najvýznamnejší regeneračný prostriedok, ktorý vplýva na nervový, endokrinologický a imunitný systém. Neprirodzené spánkové režimy sa spájajú so zvýšeným rizikom srdcovo-cievnych chorôb, poruchami nálad a chronickými bolesťami.
Kalanetika nie je prežitok! Hoci sú aktuálne populárne iné cvičenia, kalanetika má stále svoje opodstatnenie. Pohyby, ktoré sa vykonávajú v rámci cvičenia, sú síce pomalé, ale presné. Zameriavajú sa hlavne na spevnenie svalov, zvyšujú svalovú silu, rovnováhu a flexibilitu. Sú pomerne jednoduché a vhodné pre všetky vekové skupiny.
Pekné bruško, pevný zadok a štíhle stehná. To všetko je fajn, aby však bolo dielo dokonalé treba popracovať aj na svaloch chrbta. Budete tak nie len dokonalí, ale aj zdraví.
Vaša váha konečne ukázala vaše vytúžené číslo, určite ste šťastní, pretože ste dosiahnutiu tejto váhy venovali veľkú pozornosť. Užite si niekoľko minút slávy, ale pozor nato, aby ste sa automaticky a extrémne rýchlo nedostali opäť na svoju predchádzajúcu hmotnosť. Prinášam vám niekoľko tipov, ako si udržať svoju získanú hmotnosť.