Určite sa nemôžete diviť, že sa ručička na váhe nepohne smerom dole, ak sa stále odmietate pohnúť z gauča. S rovnakým problémom sa môžete stretnúť aj vtedy, ak sa do športu doslova zbláznite.
89-ročná Nemka sa pýši titulom najstaršia gymnastka na svete. Pri pozeraní na jej výkony človek len neveriacky krúti hlavou a vyjadruje jej svoj obdiv.
Chcete byť v pretekoch Spartan Race úspešní? Nesmie vám chýbať rýchlosť, vytrvalosť, sila, koordinácia a ani stabilita. Presne tak isto ako mužom v starovekej Sparte pri výcviku i v boji.
Trénujete takmer každý deň a vaše telo je na pohyb zvyknuté. Dokázali by ste sa však vyšplhať po lane?
Ľudské telo tvorí 70 percent vody a zvyšok tuhé látky. Voda patrí medzi základné ľudské živiny, no napriek tomu sa veľakrát nahrádza kávou, čajom alebo umelými nápojmi, čo je veľké negatívum.
„Dennodenne som snívala. Nenávidela sa za to, ako vyzerám. Hanbila som sa za seba, no i napriek tomu som mala vždy poruke nejakú výhovorku,“ spomína čitateľka Anet.
Na oblasť výživy sa pozerá komplexne a metodológia jeho tréningov nemá konkurenciu. Jeho odporúčaniami sa riadia svetoznámi športovci i olympijské tímy.
Rochelle Moncourtois bola na tlak zvyknutá. Na strednej škole bola tanečníčkou a roztlieskavačkou. Zlom prišiel v období dospievania.
„Snažíme sa prelomiť bariéru v myslení, že gymnastika je len pre niekoľkých veľmi talentovaných športovcov a bežným ľuďom je neprístupná.“
Pri cvičení so svojimi klientmi uprednostňuje tréner Michal Lakatoš pohyb s vlastnou váhou a cvičebnými pomôckami. Fitnes stroje využíva iba vo výnimočných prípadoch.
Pozostáva z troch základných cvikov : mŕtvy ťah, drep a benčpress. Ide o viackĺbové cviky, pôsobiace na najväčšie svalové skupiny ľudského tela.