Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom.

8 pravidiel chudnutia, ktoré môžete trošku oklamať

Počúvate z každej strany overené pravidlá chudnutia? Všade je to len o tom, že „toto máte dovolené” a „tamto zasa zakázané”. 

8 pravidiel chudnutia, ktoré môžete trošku oklamať
29. SEP 2016

Skúste si možno namiesto odopierania a prísneho diétovania vyskúšať tieto pravidlá troška porušiť. A sami uvidíte, že aj napriek tomu dosiahnete vytúžené výsledky.

1. Vždy kupujte výrobky s nízkym obsahom tuku

Tento bod môžete trošku oklamať, obzvlášť ak sa jedná o mliečne výrobky. Hneď niekoľko štúdií vyvrátilo tvrdenia, že nízkotučné mlieko vám pomôže znížiť riziko srdcovocievnych chorôb, cukrovky či obezity. Vedci zistili, že v skutočnosti môže plnotučné mlieko a mliečne výrobky pomôcť pri strate hmotnosti viac ako výrobky s nízkym obsahom tuku alebo bez tuku.

2. Úplne vynechajte sacharidy

Úplne odstránenie sacharidov, najmä po obede, vám pomôže schudnúť, ale to sa týka predovšetkým rafinovaných sacharidov. Komplexné sacharidy, strukoviny a zelenina sú naďalej vhodné pre vaše telo a dajú mu nevyhnutné živiny. Takže si pokojne môžete dať na večeru ako prílohu celozrnnú ryžu a nič zlé sa nestane.

3. Pite iba vodu

Áno, je nepochybne dôležité dodržiavať správny pitný režim, a tým udržiavať telo hydratované. Avšak kľudne si môžete dať najmä počas dopoludnia šálku kávy alebo zeleného čaju, ktorý je navyše veľmi zdravý a pomáha pri chudnutí. Ak ste po intenzívnom tréningu, vyskúšajte proteínový shake.

4. Jedzte spolu s „hodinkami“

Opäť platí to, že svoje telo poznáte najlepšie sami. Podľa „pravidiel” by ste mali jesť pravidelne na stabilizovanie hladiny cukru a zvyšovanie metabolizmu. Nenúťte sa jesť nasilu iba podľa toho, že vidíte, koľko je hodín. Jedlo dávajte svojmu telu, až keď na vás príde naozaj hlad.

5. Cvičte každý deň

Ak budete svoje telo tlačiť k jeho limitu každý deň, bude oveľa pravdepodobnejšie, že sa zraníte, alebo si poraníte kĺby. Doprajte si aj odpočinok raz alebo dvakrát týždenne, aby sa vaše svaly dokázali zregenerovať! Poprechádzajte sa s deťmi alebo pokojne robte domáce práce. Aj to je spôsob, ako zostať v pohybe bez námahy a bez tlaku na kĺby a svaly.

6. Iba drahé fitnes vybavenie funguje

Ak máte dostatok času, tak zrejme nemáte problém stráviť aj niekoľko hodín týždenne vo fitcentre. Ak ste však zaneprázdnená mamička s veľkým množstvom práce a so zodpovednosťou za chod domácnosti, verím, že je pre vás náročné nájsť si čo i len pár minút po práci pre seba. Riešením pre vás by mohlo byť vybudovanie malej posilňovne doma iba s niekoľkými prvkami, ako sú napríklad činky alebo fitlopta. Vytvorte svoj vlastný tréning na základe vašej fyzickej zdatnosti a možností, ktoré máte.

7. Zmeňte svoj životný štýl dramaticky

Najväčšou chybou ľudí, ktorí začínajú s cvičením a dajú sa na cestu chudnutia, je, že chcú zmeniť príliš veľa vecí naraz. Takto zbytočne šokujete svoje telo cvičením, znížením príjmu kalórií, zmenou stravy a podobne. A práve vtedy sa ozvú staré návyky a je veľmi pravdepodobné, že spadnete do starých koľají, pretože tieto zmeny (ktoré ste od seba očakávali) sú obrovské. Zamerajte sa preto na primeraný pokrok v snahe uspieť pri strate tuku a budovaní zdravšieho životného štýlu. Nepreháňajte to a nesnažte sa prekonať sami seba.

8. Nastavte si poriadny cieľ

Pri chudnutí by ste si mali stanovovať reálne ciele. Zdraviu prospieva už zníženie hmotnosti o 5 až 10 percent, pri zdravom chudnutí pritom stačí stratiť 0,5 až 2 kilogramy za týždeň. Neočakávajte, že za mesiac zhodíte hneď tridsať kíl a budete mať vyrysované svaly. Buďte nohami na zemi. Vytvorte si svoj osobný plán, alebo si nechajte poradiť od odborníka.

Ktoré z týchto pravidiel tak trošku porušíte vy?

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Fakt, alebo fikcia: treba jesť viac, aby sme schudli?Fakt, alebo fikcia: Treba jesť viac, aby sme schudli?

Musíte spáliť viac kalórií, ako prijmete, aby ste sa zbavili tuku. Tým pádom musíte zjesť oveľa menej, aby ste videli výsledky. Je to ale vždy tak? 

 

11 nápadov nielen na raňajky11 nápadov nielen na raňajky

Už ste unavení z toho, že jete ráno dookola to isté?

 

Rýchly trik, ktorý stopne jedenie zo stresuRýchly trik, ktorý stopne jedenie zo stresu

Horí vám v zamestnaní „deadline“ alebo ste zavalení kopou práce, no v podvedomí už myslíte na to, ako si doma otvoríte zmrzlinu alebo nejakú inú pochúťku?


Autor článku

janka@chytrackova.sk

Janka Chytráčková

Milujem chutné jedlo. Bodka. Je to láska na celý život a nehanbím sa za to :) Som Ambasádorka nadácie Jamie Olivera na Slovensku. Organizujem celosvetovú oslavu zdravého a chutného jedla Food revolution day. A mohli ste ma vidieť aj na Gurmán feste, ktorý som otvárala na Hlavnom pódiu. Som presvedčená, že vďaka zdravému jedlu a pohybu môže byť každá žena krásna a sebavedomá. Kliknite si na moju stránku a zistite ako vám môžem pomôcť s budovaním vašej osobnej značky. Aby ste zažiarili. Lebo si to zaslúžite.

http://www.jankachytrackova.sk

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 8 pravidiel chudnutia, ktoré môžete trošku oklamať

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.