Hypnopôrod_intenzívny jednodňový workshop


Foto podujatia - 7281
Miesto konania: Centrum Radosť
Dátum konania: 9.00

O podujatí

Pozývame Vás na jednodňový workshop Hypnopôrodu, vedeného Katkou Jurenkovou.

Na workshope budú prebraté základné techniky Hypnopôrodu a obohatené o uvoľnenia, cvičenia a relaxačne polohy z gravidjogy ako aj o iné praktické užitočné informácie k pôrodu.

Hypno pôrod je metóda predpôrodnej prípravy, ktorá využíva silu relaxácie, hlbokého uvoľnenia a vizualizácie. Stavia na aktívnej spolupráci tela a mysle a smeruje k odstráneniu strachu, obáv a stresu. Na základe toho ustupujú aj bolesti čo umožňuje pokojnejší, plynulejší a oveľa pohodlnejší príchod bábätka na svet.
To, ako príde človiečik na svet, je najsilnejším zážitkom v jeho celom živote. Jeho príchod a prvý kontakt s matkou a otcom ovplyvnia jeho budúce vzťahy, jeho vnímavosť a aj celú jeho psychiku. Mali by sme si dať preto záležať na tom, aby sme ho privítali pokojne a s láskou.

Prínos tejto metódy:
PRE MAMIČKU - cíti sa pokojnejšie, bezpečnejšie a uvoľnenejšie. Jej tehotenstvo je spokojné a radostné. Táto metóda napomáha k eliminácii strachu a napätia z nadchádzajúceho pôrodu. To má za následok vylučovanie tých správnych hormónov pred aj počas samotného pôrodu. Častokrát nie je preto potrebné do celého procesu nijako zasahovať alebo siahať po prostriedkoch na utlmenie bolesti. Mamička cíti viacej sily, energie a sebavedomia.
PRE BÁBÄTKO - umožňuje bábätku prísť na tento svet pokojne, s láskou a častokrát aj bez použitia liekov. Je pokojnejšie, zdravšie, dobre papá a spí a menej často plače.
PRE OTECKA BÁBÄTKA - aktívne sa pôrodu zúčastňuje, je podporou pre svoju partnerku a uvedomuje si, že zohráva dôležitú úlohu pri narodení svojho dieťatka.

Čo sa naučím:
- ako dokážu telo a myseľ spolu efektívne spolupracovať
- hlbokú relaxáciu na uvoľnenie tela a mysle
- vizualizačné cvičenia na podporu mysle
- ako preprogramovať svoju myseľ
- pozitívne afirmácie k pôrodu
- techniky dýchania k pôrodu
- relaxačné techniky na odbúranie napätia a stresu
- masážne techniky stimulujúce vyplavovanie endorfínov - telu prirodzených analgetík
- ako prirodzene podporiť bábätko, aby sa uložilo do správnej polohy

Čo si doniesť: partnera :-), pero a poznámkový blok, pohodlné oblečenie

Lektor: Katarína Jurenková - Som čerstvá dula a k práci s tehotnými ženami som sa dostala obkľukou. Môj záujem najskôr upútala ajurvédska medicína a joga, nakoľko obe tieto disciplíny ponúkajú alternatívny holistický prístup k človeku. Vybrala som sa preto do Indie spoznať tieto učenia priamo v krajine, odkiaľ pochádzajú. Po mojom návrate na Slovensko som si uvedomila, že u nás ešte stále takmer neexistujú alternatívne možnosti prístupu k tehotným ženám a mamičkám. To podnietilo moje rozhodnutie špecializovať sa na tehotenskú a popôrodnú jogu. Za svoj ďalší rozvoj v tejto oblasti ďakujem všetkým tehotným ženám a mamičkám, s ktorými som sa pri svojej práci stretla. Sú pre mňa trvalou a neoceniteľnou inšpiráciou k tomu, že sa túžim ďalej vzdelávať a deliť o informácie a dobrú energiu. Medzi mojich učiteľov patria: Valeria Almarales (Nemecko, gravid joga a popôrodná joga), Vicky Pandian (India, gravid joga), Katherine Graves (Anglicko, Hypno pôrod), Michel Odent a Liliana Lammers (Anglicko, dula tréning), Bharath Shety ( India, joga). Som velmi vďačná za to, že som týchto ľudí mohla spoznať osobne a učiť sa od nich.

Príspevok: 100 Eur (partner zdarma)

Prihlasovanie a ďalšie info: radost@centrumradost.sk, 0908/718 233

Kontaktné údaje organizátora

Meno:
Priezvisko:
Email: radost@centrumradost.sk
Telefón (mobil): 0908/718 233
Web: www.centrumradost.sk

pošli na vybrali.sme.sk
 Odporučiť podujatí Vytlačiť
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.