Zabudnite na výhovorky! HIT môžete cvičiť doma i vonku

Jednou z obrovských výhod vysoko intenzínvnych tréningov je to, že sa dajú cvičiť kdekoľvek. 

Zabudnite na výhovorky! HIT môžete cvičiť doma i vonku
Zdroj: Jana Šimkovičová.
14. AUG 2019

Keďže je tu leto, len málo ľudí má chuť tráviť čas po práci v posilňovni. Ak k týmto ľuďom patríte aj vy, môžete si pokojne zacvičiť aj vonku. 

Veľkou výhodou HIT tréningu je, že vás neobmedzuje používaním špeciálneho náradia alebo priestorov. V lete vám odporúčam cvičiť zásadne vonku, pokiaľ teplota vzduchu nie je príliš vysoká. Cvičenie vonku má totižto viaceré výhody.

Výhody cvičenia vonku v prírode sú:

  • neobmedzovanie sa otváracími hodinami,
  • veľká možnosť výberu miest na cvičenie,
  • možnosť zaradenia behu do cvičenia a
  • mnohé ďalšie. 

Okrem vyššie spomínaných benefitov vám cvičenie vonku prinesie aj dostatok vitamínu D zo slnečných lúčov. Tento vitamín je veľmi dôležitý, pretože je potrebný na vstrebávanie vápnika. Ovplyvňuje kvalitu kostí, ale aj hormónov, ktoré ovládajú iné dôležité funkcie. Vďaka dostatočnému času strávenému na slnku prijmete toľko vitamínu D, koľko vaše telo potrebuje a nebudete ho musieť prijímať vo forme suplementov. 

Pri zlom počasí môžete na cvičenie HIT použiť aj obývačku alebo miestnosť, v ktorej si pokojne vystačíte s priestorom o rozlohe 2 m2. Upršané počasie nie je pre nikoho príjemné a takisto so sebou neprináša chuť na dlhý tréning, a preto je HIT v takýchto situáciách vykúpením. Ide totiž o krátke cvičenie s vysokou účinnosťou, pri ktorom sa uvoľňujú aj hormóny „šťastia“ – endorfíny a enkefalíny, ktoré vám náladu zlepšia. 

Zacvičte si HIT

Máme pre vás pripravenú ukážku podľa video programu SUPER BODY 2 - HIT tréningy. Veľkou výhodou týchto tréningoch je to, že sú zostavené z bežných cvikov, ktoré už poznáte. Žiadne komplikované zostavy, ktoré si nezapamätáte. Keďže majú aj svoju online verziu, viete si ich pustiť na dovolenke, či na výlete z mobilu alebo tabletu. Alebo si tréning pozriete vopred a zapamätáte si ho, pretože naozaj nie sú komplikované. To ale neznamená, že si s nimi nedáte poriadne do tela. Pripravte sa na to, že HIT tréningy sú riadna makačka. 

Vyskúšajte si časť z video tréningov SUPER BODY 2 pod vedením skúsenej trénerky Oľgy Bartalskej. 

Okrem toho má HIT aj ďalšie pozitívne vlastnosti:

  • Spaľovanie tuku aj dávno po tom, ako ste docvičili.
  • Zvýšená produkcia rastového hormónu, ktorý je anabolickým hormónom, teda hormónom, ktorý podporuje rast svalov.
  • Zvýšenie maximálneho množstva kyslíka, ktoré dokážete prijať pľúcami. Pričom platí, že čím je táto kapacita vyššia, tým dlhšie dokážete cvičiť naplno, a teda aj spáliť viac prebytočného tuku. 

superbody 2


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zabudnite na výhovorky! HIT môžete cvičiť doma i vonku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2444
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.