Zábava pre celú rodinu - cyklistická túra

Advertoriál

Letné prázdniny sa nezadržateľne blížia a vy nechcete aby ich vaše deti strávili pri počítači, za televízorom či inou zábavkou 21. storočia?

Bicykle_Deti
Zdroj: PR, Shutterstock
28. JUN 2018

A čo tak stráviť letnú dovolenku „na kolesách“ a vybrať sa s celou rodinou na cyklistický výlet?
V nasledujúcom článku vám ponúkame prehľad všetkého, čo budete potrebovať v prípade, že ste sa rozhodli pre letnú cyklistiku aj s vašimi ratolesťami.

Ako sa rozhodnúť, detská sedačka alebo cyklovozík?

Pri rozhodovaní je nutné zvážiť viacero faktorov, no jeden z tých najpodstatnejších je dĺžka trasy, ktorú chcete prejsť. Vo všeobecnosti sa vozíky oplatia na dlhšie vzdialenosti, nakoľko sa sú pohodlnejšie ako sedačka a vaše dieťa je kryté pred neustále pražiacim slnkom.
Na druhú stranu sedačky sú lacnejšou alternatívou ale aj výhodnejšie čo sa týka ich uskladnenia, v prípade že ste sa rozhodli vyraziť autom.

Predná alebo zadná?

V prípade že ste sa už rozhodli a detská sedačka je pre vás lepšou alternatívou ako cyklovozík, už si iba vyberiete či zvoliť prednú alebo zadnú sedačku.
Sedačka umiestnená vpredu vám po čase môže začať zavadzať a pre dieťa je taktiež menej pohodlná, nakoľko tieto typy sedačiek zvyknú byť nižšie a preto sú vhodné pre mladšie vekové kategórie.
Aj samotná nosnosť sedačky sa líši v závislosti od jej typu, predné sú určené do 15 kg a zadné zväčša do 22kg.

Na čo všetko nezabudnúť pred prvým výletom

Dieťatko je potrebné vhodne obliecť, čierne šaty alebo akýkoľvek iný odev čiernej farby nie je na podobné aktivity vhodný, najmä v letnom období.
Dôležitý je aj dostatočný počet prestávok a správny pitný režim. Bicykel pre deti musí byť pohodlný a bezpečný. V dnešnej dobe sú detské bicykle na vysokej úrovni a ich výber je viac ako pestrý.
V prípade že idete na túru s veľmi malým dieťaťom, nevyberajte sa na príliš dlhú vzdialenosti, zvoľte radšej kratšie trasy.

Vhodný odev pre všetkých členov rodiny

20-30 stupňov

V letnom počasí nemusíte veľa riešiť. Krátky cyklistický dres a krátke cyklistické nohavice sú úplne postačujúce. Ako sme už vyššie spomínali, čiernej farbe sa oblúkom vyhnite. Kvalitné materiály z mikrovlákna zabezpečujú dostatočnú cirkuláciu vlhkosti a udržujú telo v príjemnej teplote.

15-20 stupňov

Aj v letnom období sa často stáva že teploty klesnú pod 20 stupňov, v takomto prípade treba byť vhodne oblečení taktiež. Pri podobných teplotách vám môže byť chladnejšie najmä na vrchnú časť tela, preto je vhodné váš „cyklistický šatník“ obohatiť o dres s dlhým rukávom.

Výrobcovia taktiež ponúkajú cyklo vesty, ktoré sú odolné proti vetru. Výhodou kombinácie dresu a vesty je, že ak sa oteplí, môžete si jednu vrstvu vyzliecť.

Dážď

Nie je to síce najpríjemnejšia okolnosť pri vašom cyklo výlete, no zmeny počasia sú u nás stále častejšie a preto je vhodné byť pripravený na všetky možné scenáre.

Asi najnepríjemnejšie sú premoknuté topánky, preto je vhodné zaobstarať si kvalitné návleky do dažďa.
Vrch tela si môžete pohodlne chrániť pláštenkou. Pozor však pri lacnejších modeloch, materiál nemusí prepúšťať vlhkosť ani smerom von. Pri výbere sa preto dostatočne informujte o jej vlastnostiach.

Na záver, nezabúdajte na ochranu hlavy a pri bicyklovaní vždy dodržujte pravidlá cestnej premávky a všetky iné bezpečnostné opatrenia.

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zábava pre celú rodinu - cyklistická túra

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.