Vytočil vás manžel, alebo šéf? Udrite a zakopte si na fitboxe!

Mirka

Fitbox je skupinové cvičenie, ktoré kombinuje kopy, údery a množstvo účinných cvikov na posilnenie celého tela. 

Vytočil vás manžel alebo šéf? Udrite a zakopte si na fitboxe!
5. FEB 2015

V čom spočíva podstata fitboxu? „Pri tomto cvičení precvičíte celé telo. Nájdete v ňom všetky druhy pohybových umení. Je to spojenie bojových umení a cvičení, pri ktorých sa využívajú kopy, údery, do toho sú zakomponované napríklad drepy a výpady. Tým pádom sú ešte viac zapojené problematické partie tela. Ide o výbušný tréning, pri ktorom sa využíva špeciálny mech, čiže človek nekope a neudiera do vzduchu. Cvičí sa v rytme hudby,“ predstavuje fitbox certifikovaný tréner Vincent Moroz. To znamená, že základ tvorí niekoľko jednoduchých kopov a úderov, ktoré sa potom rozlične kombinujú a vykonávajú v rytme hudby. Tréningové plány možno upraviť podľa požiadaviek klientov, teda napríklad sa zamerať viac na určité partie tela a podobne. Taktiež je možné cvičiť niekoľko úrovní fitboxu. „Dá sa cvičiť napríklad tak, že jedna žena má k dispozícii 2-3 mechy. Teda do jedného udiera a do zvyšných dvoch kope. Pri takomto tréningu je viac zapojený šikmý brušný sval, lebo sa treba viac vytáčať. Tiež sa dajú robiť náročnejšie kopy a zostavy,“ hovorí Vincent Moroz.

fitbox

Fitbox je aj pre vás

Pre koho je fitbox vhodný? Fitbox sa hodí na redukciu váhy. Za 50 minút cvičenia možno spáliť slušné množstvo kalórií, tvarovať a spevňovať postavu a dostať zo seba negatívnu energiu po náročnom dni v práci alebo v škole. „Na hodiny chodia ženy aj muži, teda máme zmiešané skupiny. Chodia aj chlapi, pretože ide o výbušné cvičenie. Napríklad pri boxe tlčiete do mechu 3 minúty a potom nasleduje prestávka. Pri fitboxe trvajú cykly kopov a úderov 5-6 minút a až potom príde na rad pauza. Je to tréning, pri ktorom dochádza k zmene intenzity,“ vysvetľuje inštruktor.

Ak chcete cvičiť fitbox preto, aby ste si vytvarovali postavu, je to vhodné cvičenie. „Treba však cvičiť minimálne 3 razy týždenne a výsledky sú viditeľné zhruba za 3-4 mesiace. Samozrejme, dôležitá je aj strava,“ hovorí tréner.

fitbox

Ako vyzerá lekcia fitboxu?

Na začiatku nesmie chýbať jednoduché rozcvičenie a strečing, aby sa svaly rozohriali a nedošlo k vzniku zranenia. „Asi po piatich minútach, keď je celé telo zohriate, hodina sa mení. Menia sa sledy kopov a úderov, spájajú sa a vznikajú zostavy cvikov,“ upresňuje inštruktor fitboxu.

Lekcie zvládnu začiatočníci aj pokročilí. „Ak prídu 1-2 začiatočníčky, venujem sa im, cviky im ukazujem a upozorňujem na chyby. Technika cvikov je jednoduchá, ale niektorým účastníkom trvá dlhšie, kým sa naučia vykonávať cviky v rytme hudby,“ upozorňuje tréner.


Zdroj video: www.youtube.com 

fitbox
fitbox
fitbox
fitbox
4 fotografie >>
Skryť
fitbox
fitbox
fitbox
fitbox
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vytočil vás manžel, alebo šéf? Udrite a zakopte si na fitboxe!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.