Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Vymeňte telocvičňu za čerstvý vzduch

Začínate cvičiť a všetky doterajšie tréningy boli vo fitku alebo v telocvični? Teraz je správny čas skúsiť pohyb pod holým nebom. Pozrite si niekoľko základných argumentov, prečo ho zaradiť do tréningového plánu.

Vymeňte telocvičňu za čerstvý vzduch
27. MÁJ 2017

Teplejšie počasie, slniečko a dlhšie dni lákajú von. Zmena prostredia môže zvýšiť motiváciu, či nakopnúť k lepším výkonom a je príjemným vybočením z rutiny. Ale okrem týchto známych benefitov má cvičenie vonku aj niektoré ďalšie:

Čerstvý vzduch a vitamín D

Vitamín D, ktorého prirodzeným zdrojom je slnečné žiarenie, je veľmi dôležitý pre zdravie kostí a celkovú imunitu. Taktiež podporuje vstrebávanie fosforu a vápnika z potravinových zdrojov.

Viac energie, menej stresu

Po akomkoľvek cvičení sa budete cítiť nabití energiou, no cvičenie vonku vás nabije viac ako cvičenie vnútri, a to aj vďaka väčšiemu prísunu kyslíka. Navyše, tréning vonku prináša lepší pocit revitalizácie, uvoľnenia a pozitívnej energie, spolu s poklesom hnevu, napätia, stresu a depresie. Prináša tiež pocity radosti, štastia a spokojnosti. Je neskutočným prínosom nielen pre fyzické, no hlavne pre mentálne zdravie.

Vonku nie je nuda

Cvičenie pod holým nebom vám umožní byť fyzicky aktívny v rôznorodom a neustále sa meniacom prostredí. Či už zvolíte rýchlu chôdzu, turistiku alebo jazdu na bicykli, meniaci sa terén učí telo ako sa prispôsobiť zmenám prostredia, čo vám môže pomôcť tiež vyhnúť sa určitým zraneniam. Meniaca sa scenéria zasa zaručí, že sa nebudete nudiť.

Viac spálených kalórií

Vonku vám cvičenie s veľkou pravdepodobnosťou pôjde ľahšie. Kilometre pri behu, alebo na bicykli ubehnú rýchlejšie a tým pádom vydržíte v pohybe dlhšie. S tým súvisí aj to, že spálite viac kalórií. Na ich výdaj má vplyv aj terén, po ktorom sa pohybujete. Vonku musíte zdolávať prevýšenia, rôzne nerovnosti a prekážky, a tak zapájate telo do aktivity komplexnejšie. Svoju úlohu zohrávajú napríklad aj meniace sa poveternostné podmienky, vietor, či teplota vzduchu, ktorej sa telo taktiež musí prispôsobiť.

Žiadne obmedzenia

Cvičiť vonku môžete kedykoľvek a ako dlho chcete. Navyše nemusíte čakať, kým sa uvoľní váš obľúbený stroj, alebo sa prispôsobovať rozvrhom vo fitku. Okrem toho je výber aktivít, ktoré môžete vonku vykonávať takmer neobmedzený. Stačí len nájsť tú, ktorá vás najviac baví.

Zdroj titulnej fotky: skeeze, CC0


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vymeňte telocvičňu za čerstvý vzduch

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2515
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.