Víťazom stredoeurópskej CrossFitovej súťaže je Slovák

redakcia

Bratislava – Erik Tóth sa stal víťazom stredoeurópskej CrossFitovej súťaže Central Europe Throwdown. 

Víťazom stredoeurópskej CrossFitovej súťaže je Slovák
14. MAR 2015

Súťaž Central Europe Throwdown sa konala už po druhýkrát v Bratislave za účasti CrossFit atlétov zo strednej Európy. Všetci súťažiaci prešli náročnou kvalifikáciou vo svojom domácom prostredí. Bratislavská hala Elán im však nič nedarovala a pripravila si pre nich náročné workouty. Tie pozostávali z preverenia ich zdatnosti vo vzpieraní, gymnastike a rýchlosti. Medzi cvikmi boli napríklad stojka na rukách a vytláčanie sa v nej od zeme, chôdza na rukách na určitú vzdialenosť, dvojšvihy na švihadle, drepy na jednej nohe. Silový workout bol vytvorený na princípe premiestnenia činky a jej vytlačenia nad hlavu, pričom každý súťažiaci postupoval po stanovištiach, ktoré boli vždy o 5 kíl ťažšie na závaží. Finále, kam sa prebojovali tí najzdatnejší, bolo veľmi vyčerpávajúce po fyzickej, ale už aj po psychickej stránke. Skladalo sa z cviku na kruhoch vo výške a z veslovania na trenažéri.

crossfit 1
crossfit 2
crossfit 3

Celodenný športový program, počas ktorého bojovalo 50 mužov, 30 žien a 10 tímov o postup do finále, pritiahlo pozornosť veľkého publika. Svedčí to o fakte, že CrossFit sa stáva nielen na Slovensku čoraz populárnejší. Celkovo súťažili medzi sebou atléti z 15 krajín.

Atmosféru z pretekov si môžete pozrieť tu:

Organizátormi eventu boli CrossFit Bratislava, CrossFit Pressburg a BodyWorld.sk. Hlavnými partnermi sú Power Gears a popredná športová značka Reebok, ktorá je svetovým sponzorom CrossFitu. Viac informácii na http://centraleuropethrowdown.com/


crossfit
crossfit
crossfit
3 fotografie >>
Skryť
crossfit
crossfit
crossfit
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Víťazom stredoeurópskej CrossFitovej súťaže je Slovák

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.