Virtuálny sparingpartner... alebo motivujte sa online

Zdravý životný štýl si pomaly získava svoje miesto v povedomí ľudí. Začínajú sa končene zaujímať o rovnováhu tela aj duše, no nie všetci sú v tom úspešní. Na ceste za vysnívaným obrazom samých seba im stojí veľa prekážok. Či už je to nedostatok času, málo odhodlania alebo strach zo zlyhania. Mnohí však potrebujú iba správneho „sparing partnera“, ktorý by ich trošku postrčil.

Virtuálny sparingpartner... alebo motivujte sa online
16. FEB 2014

A pre tých, ktorí  sú skutočne pripravení dosiahnuť svoj cieľ existujú virtuálne komunity, ktoré vás motivujú, povzbudia, stanú sa vaším trénerom, poradcom a priateľom.  Tak nech sa páči, zoznámte sa.

Weight Watchers

Fenomén, ktorý si získal fanúšikov po celom svete, sa zameriava na zdravý životný štýl.  Je jedno, či potrebujete zhodiť „zdravotných“ 80 kíl alebo chcete len zmeniť svoje stravovacie návyky. Na základe faktorov ako sú vek, váha, stupeň aktivity či stravovacie návyky, vám na mieru vytvoria stravovací plán a bodový limit, ktorý by ste nemali prekročiť. Keďže WeightWatchers pracujú na princípe „nič nie je zakázané“, nemusíte sa vzdať svojich obľúbených jedál. Stačí, ak si múdrym výberom potravín vyskladáte svoj jedálniček tak, aby ste ostali pod stanoveným limitom. Naučia vás robiť tie správne rozhodnutia vo výbere jedál v prípade, že sa stravujete mimo domu alebo veľa cestujete. Okrem toho táto komunita pravidelne zásobuje svojich členov zdravými receptami a takisto zaujímavými cvikmi, ktoré vám pomôžu na ceste za svojím cieľom. K dispozícii sú aj online konzultácie s odborníkmi a v zahraničí aj osobné stretnutia členov, kde si vymieňajú svoje recepty, skúsenosti a rady. Vďaka tomu sa dočkáte motivácie a podpory od žien, ktoré majú rovnaký cieľ ako vy. Tomuto programu sú verné aj mnohé známe osobnosti, ktoré naň nedajú dopustiť. Medzi nimi aj americká speváčka a herečka Jennifer Hudson, ktorá je jeho tvárou.

Tone It Up

Mladá fitness generácia, ktorej cieľom je nielen naučiť ženy správne a zdravo sa stravovať, ale takisto efektívne cvičiť a udržiavať sa v čo najlepšej forme. Američanky Karena a Katrina, ktoré túto stránku založili, pravidelne pridávajú videá s novými cvikmi a každý týždeň pripravujú nové tréningové plány pre všetky svoje členky. K dispozícii im sú aj chutné recepty priamo od Tone It Up tímu, alebo ostatných členov. Po registrácii na tejto stránke vám zašlú začiatočnícky tréningový plán a pár najobľúbenejších receptov. Ak sa rozhodnete vytvoriť si svoj vlastný profil, môžete s ostatnými členmi zdieľať svoje vlastné recepty, písať si tréningový denník a navyše sa dočkáte podpory a motivácie aj od ostatných žien z celého sveta. Pokiaľ si myslíte, že potrebujete ešte väčšiu pomoc na ceste za svojím vysnívaným zdravým životným štýlom, Karena a Katrina vám na mieru pripravia jedálniček. Nezáleží na tom, či ste vitariánka, diabetička či vegetariánka. Nájdete ich na Facebooku, Twitteri či Instagrame, prostredníctvom ktorého často organizujú súťaže o rôzne ceny. Vďaka tomu ste v  kontakte s celou komunitou Tone It Up. Pochváliť sa môžu aj so spoluprácou s Victoria's Secret.

BodyRock TV

Komunita zameriavajúca sa na neustále zlepšovanie fyzickej kondície a dosahovanie nových cieľov je určená najmä ľuďom, ktorí už nejaký ten čas cvičeniu venovali. Tím BodyRock TV každý týždeň pridáva videá s novými tréningami pre ženy aj mužov. S ich pomocou sa tak vyhnete stagnácii, nedostatku motivácie a pri cvičení sa nebudete nudiť. Navyše je úplne jedno, či uprednostňujete cvičenie doma alebo vo fitnescentre, cviky sú maximálne variabilné. Okrem toho svojim členom pripravujú a vymýšľajú zdravé a chutné recepty. K dispozícii je aj 14-dňový diétny plán, ktorý vás naučí, ako sa správne stravovať, aby ste svojmu telu dopriali požadovanú výživu. Po zdieľaní svojich výsledkov sa tiež dočkáte podpory, či už priamo od tímu BodyRock alebo od ostatných členov. Táto stránka tak pomáha svojim fanúšikom stále sa zlepšovať, určovať si nové ciele a prekonávať svoje limity.


Autor článku

fit

FIT štýl

FITštýl je inteligentný časopis pre dnešnú ženu, bez ohľadu na vek. Informuje o novinkách vo svete starostlivosti o zdravie, módy, krásy, technológií a aktívneho životného štýlu. V novom čísle nájdete aj rozhovor so Zuzkou Light!

http://www.casopisfitstyl.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Virtuálny sparingpartner... alebo motivujte sa online

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.