Viete, aké sú fitnes trendy na rok 2015?

Mirka

Ak posilňujete telo s vlastnou váhou alebo milujete HIIT, potom sa venujete druhom pohybu, ktoré sú v tomto roku na vrchole rebríčka top trendov, ktorý zostavuje American College of Sport Medicine.

 

Viete, aké sú fitnes trendy na rok 2015?
11. JAN 2015

Poradie fitnes trendov je zostavené odborníkmi na základe prieskumu tisícov profesionálov z oblasti cvičenia a zdravej výživy. Ako vyzerá tohtoročná prvá desiatka?

1. Tréning s váhou vlastného tela

Posilňovanie s váhou vlastného tela predstavovať netreba. Je stále populárnejšie i u nás. Do tejto kategórie neodmysliteľne patria klasické cviky, ako napríklad drepy, výpady či kľuky. Tento typ tréningu je obľúbený aj kvôli nenáročnosti na športové náčinie.

2. HIIT (Vysoko intenzívny intervalový tréning)

Tréningy vo vysokej intenzite sú skvelé na budovanie vytrvalosti, ale aj spaľovanie kalórií. Ich podstata spočíva v striedaní veľmi intenzívnych fáz s krátkou dobou odpočinku. Zvyčajne trvajú 20-30 minút.

3. Vzdelaní a skúsení fitnes profesionáli

Počet odborníkov na výživu i fitnes trénerov rastie, a preto je dôležité vyberať si skutočných profesionálov, ktorí disponujú dostatočnými vedomosťami i skúsenosťami. V tomto smere zohrávajú dôležitú úlohu akreditované organizácie.

4. Silový tréning

Posilňovanie je neodmysliteľnou súčasťou tréningového plánu, v ktorom okrem neho nesmie chýbať kardio aktivita a cvičenia na rozvoj flexibility. Silový tréning má mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus (budovanie svalovej hmoty, formovanie tela atď.).

5. Osobný tréning

Mnoho ľudí si uvedomuje, že ak chcú naozaj zlepšiť kvalitu svojho života, musia vhodným spôsobom zmeniť jedálny lístok a tiež správne cvičiť. Ak nevedia, ako na to, požiadajú o pomoc odborníka, ktorý sa im individuálne venuje.

6. Cvičenie a chudnutie

Šport zohráva pri chudnutí významnú úlohu. Kľúčom k úspechu je nielen vhodné zostavenie jedálnička, založeného na rozumnom obmedzení kalórií, ale tiež pravidelná pohybová aktivita.

7. Joga

Joga je jedným z body and mind cvičení, ktoré je zamerané na získanie harmónie medzi telom a dušou. K dispozícii je viacero jogových štýlov (hot joga, power joga, ashtanga joga...).

8. Fitnes pre starších dospelých

Aj starší ľudia a dôchodcovia si uvedomujú prospešnosť pohybovej aktivity. O narastajúcom dopyte vedia aj odborníci zo sveta fitnes, preto vznikajú cvičebné programy zamerané pre túto skupinu klientov.

9. Funkčný tréning

Cieľom funkčného tréningu je obnovenie funkčnosti vlastného tela, čo uľahčuje vykonávanie bežných činností počas dňa.

10. Tréning v malej skupine

Nie každý si môže dovoliť osobný tréning, a preto rastie záujem o cvičenie v malých skupinách, kde sú zastúpení 2-3 účastníci. Toto riešenie je výhodné nielen pre klientov, ale aj pre fitnes trénerov.

Odporúčame prečítať: Fitnes trendy na rok 2014 sú známe. Čakajú nás nejaké prekvapenia?

Zdroj: http://www.acsm.org/about-acsm/media-room/news-releases/2014/10/24/survey-predicts-top-20-fitness-trends-for-2015
Zdroj video: www.youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Viete, aké sú fitnes trendy na rok 2015?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

karabinos@karabinos.sk
karabinos
 12.1.2015 11:12

Môj názor: 1. Cvičenie s vlastnou váhou je vhodné pre mladších ľudí s dobrou kondíciou. 2. Vhodné len pre mladých s vynikajúsou kondíciou. 3. Rastie počet trénerov a výživových poradcov, ale nie odborníkov. 4. Pri silovom tréningu je dôležitý výber cvikov, technika ich vykonávania, tempo a správne dýchanie. 5. Áno, aspoň na začiatku si nechajte všetko ukázať a vysvetliť skúsenému odborníkovi. 6. Človek by mal však presne vedieť, akú telesnú aktivitu vykonávať a prečo. 7.Súhlasím, ale aj správne cvičenie v posilňovni treba považovať za istý druh meditácie.8.Áno, vypracoval som už množstvo tréningových a výživových programov pre starších ľudí. Mnohí z nich sú úspešní. 9. Funkčný tréning by mal zostaviť špecialista a zohľadniť individuálne schopnosti a možnosti jedinca. 10. Posilňovanie je individuálna pocitová telesná aktivita. Cvičenie v skupinách nie je dobrým riešením. (Mám s tým skúsenosť.)

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.