VIDEO RECEPT: Sýte smoothie, ktoré nahradí obed i večeru po tréningu

redakcia

Je príjemne sladké, maximálne výživné, ľahko stráviteľné, trošku zelené a veľmi lahodné, pretože všetky ingrediencie spolu dokonale ladia.

VIDEO RECEPT: Sýte smoothie, ktoré nahradí obed i večeru po tréningu
Zdroj: Powerlogy
30. JUL 2019

Stáva sa vám, že nemáte čas na prípravu obeda, ale záleží vám na tom, aby ste telu dodali energiu i živiny? Ste príliš unavení po náročnom popoludňajšom tréningu a chcete do tela doplniť potrebné proteíny, tuky, elektrolyty a množstvo ďalších nevyhnutných látok? V tom prípade stavte na smoothie z tých najlepších ingrediencií, ktoré pochádza z dielne zakladateľa značky Powerlogy, Dušana Plichtu.

V čom je toto smoothie výnimočné? 

Možno mu dať množstvo prívlastkov, ale jeho tvorca vyzdvihuje najmä jeho sýtosť. Na prípravu tejto pochúťky budete potrebovať obľúbený rastlinný nápoj. Vhodný je buď kokosový, alebo mandľový. Pokiaľ sa aspoň trošku zaujímate o výživu, tak potom viete, že problémom rastlinných mliek je to, že obsahujú väčšie množstvo sacharidov. To znamená, že ak z nich chcete pripraviť naozaj nutrične bohatý a maximálne chutný nápoj, musíte ich skombinovať s ďalšími správnymi ingredienciami bohatými predovšetkým na kvalitné tuky a proteíny.

Zásobárňou kvalitných tukov sú orechové maslá a MCT oleje. Tie, samozrejme, nesmú chýbať ani v tomto recepte. Ak hľadáte skutočnú kvalitu, stavte na Power Cashew Organic, teda kešu maslo s kokosom. Obsahuje kešu a kokos bez palmového oleja. Je bez cukru a konzervantov. To, že božsky chutí, snáď zdôrazňovať netreba. Ďalšou dôležitou surovinou v sýtom smoothie je Power MCT Oil, ktorý je takisto zdrojom kvalitných tukov, je ľahko stráviteľný a pomáha vstrebávať živiny zo zeleniny. Keďže je v tejto maškrte použitý aj špenát, vďaka nemu sa môžete spoľahnúť na to, že vaše telo z neho využije maximum živín, ako napríklad železo. 

V naozaj dobrom smoothie nesmú chýbať kvalitné zdroje proteínov. V tomto nápoji je použitý Power Collagen, teda kvalitný kolagén. Jedná sa o výživný proteín podporujúci regeneráciu tkanív, ktorý nepôsobí anabolicky, čo znamená, že nie je určený pre naberanie objemu. Takže, dámy, žiadny strach, že budete vyzerať ako mužatky :).

Keďže je smoothie stvorené aj ako jedlo po tréningu, je prepotrebné, aby obsahovalo i elektrolyty, ktoré z nášho tela odchádzajú vo zvýšenej miere práve pri cvičení prostredníctvom potu. Zdrojom elektrolytov v tomto recepte je kvalitná morská, alebo himalájska soľ. Za zmienku stojí aj to, že príjemnú sladkosť kešu orechov zasa výborne dopĺňa banán. 

Zbiehajú sa vám slinky? Celý recept i veľa zaujímavých informácií o použitých surovinách sa dozviete v nasledujúcom videu: 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO RECEPT: Sýte smoothie, ktoré nahradí obed i večeru po tréningu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2460
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.