VIDEO: Cvičenie ti pomôže zvládnuť život ľahšie. Si pripravená?

Cvičenie už nie je len o zhadzovaní prebytočných kíl. Mnohým ľuďom pomáha zvládať každý jeden deň. Patríte k nim?

Cvičenie ti pomôže zvládnuť život ľahšie. Si pripravená?
7. FEB 2019

Šport je dôležitý pre telo i dušu

Ak cvičíte pravidelne, určite to robíte nielen kvôli sexy vypracovanej figúre, ale aj preto, aby ste dokázali lepšie zvládať každodenný stres. Získali tak odstup od problémov či vyššie sebavedomie, pretože aj to sú benefity, ktoré so sebou prináša pravidelný pohyb. 

Čo prináša cvičenie Oľge? „Adrenalín. Cvičenie mi dáva život. Pri cvičení viem, že som nažive, že žijem. Je to pre mňa psychohygiena. Ak cvičím dynamické cvičenie, idem naplno, ak pomalé, tak si uvedomujem fungovanie tela ako celku – hlavu, myseľ, srdce, každý jeden sval. Uvedomujem si každý jeden nádych i výdych a užívam si to,“ hovorí inštruktorka, ktorá sa dlhý čas venovala naplno dynamickým cvičeniam. Postupne však začala počúvať svoje telo, ktoré jej dávalo najavo, že potrebuje aj niečo pomalšie. Tak ho poslúchla a s pribúdajúcim časom si obľúbila aj statické druhy pohybu, pri ktorých naplno vníma svoje telo, samú seba.  

olga

Reč je o Oľge Bartalskej, ktorá sa venuje rôznym skupinovým cvičeniam ako inštruktorka už viac ako 15 rokov. Začala ešte pred osemnástymi narodeninami. Keďže je to dáma, ktorá je pripravená cvičiť vždy a všade, vyskúšala takmer všetko. Za srdce ju chytilo aj cvičenie vo fitcentre, kde pôsobí ako trénerka. Avšak aj tu trénuje formou skupinových tréningov, pretože miluje pozitívnu energiu, motiváciu i podporu, ktoré si medzi sebou klientky vzájomne odovzdávajú. Šport je pre ňu prácou i vášňou zároveň. „Život je pohyb a pohyb je život. Patrí do môjho života. Potrebujem ho,“ odpovedá na otázku, čo pre ňu znamená šport a dodáva, že vo svojom živote potrebuje nielen dynamické, ale aj pomalé cvičenia, alebo tanec. „V mojom tréningovom rozvrhu počas týždňa musí byť všetko. Nič tam nesmie chýbať,“ vysvetľuje Oľga. 

Vždy pripravená!

Pri rozhovore sme sa Oľgy spýtali aj to, kedy sa cíti pripravená na cvičenie. Jej odpoveď znela jednoznačne: „Som pripravená vždy, pretože cvičenie patrí k životu!“ Čo je pre ňu v tomto smere dôležité? „Určite kvalitné športové oblečenie, ktoré musí byť pre mňa ako druhá koža. Čiže ho mám na sebe, ale necítim ho. Mám v ňom voľný pohyb. Slobodu. Vtedy viem, že pri cvičení som to ja,“ vysvetľuje bez okolkov vyhľadávaná trénerka. V oblečení sa musí cítiť pohodlne, komfortne, ako keby bola nahá. Tieto kritéria do bodky spĺňa aj nová  kolekcia od značky adidas pod názvom Statement Collection. Môžete si ju prezrieť aj v nasledujúcom videu. Veríme, že každá žena sa pri cvičení cíti aj vtedy spokojne, pokiaľ je upravená a má na sebe trendy a pohodlné oblečenie. Vtedy je pripravená na svoj tréning zvládnuť ho, čo najpríjemnejšie. 

Ako sa posúvať vpred

Jeden, dva, a dokonca ani tri kurzy či školenia z nikoho skvelého trénera neurobia. Skutočne kvalitný tréner sa vzdeláva neustále. „Posúvam sa ďalej. Ako sa hovorí, hygiena tiež netrvá večne, preto sa každý večer sprchujeme. Takisto ja ako tréner a inštruktor sa musím stále vzdelávať. Každé školenie človeku niečo dá v oblasti skupinových cvičení, alebo sa učí od ľudí, ktorí sú tam spolu s ním. Vzájomne si odovzdávame energiu, rozprávame svoje športové príbehy,“ vysvetľuje Oľga. 

Okrem školení či seminárov si dopraje aj lekcie cvičení, kde sa stáva cvičencom, pretože každý inštruktor je pre ňu motiváciou i inšpiráciou zároveň. Aj to je totiž spôsob, ako sa naučiť niečo nové, posunúť sa vpred. 

Zaujíma vás, či má Oľga čas aj na tréningy, kde sa venuje iba sama sebe? Určite áno, pretože keď človek chce, všetko sa dá. „Sama pre seba cvičím u nás vo fitcentre. Pustím si obľúbenú hudbu a vychutnávam si samú seba. Sama pre seba cvičím 3 razy týždenne, ale nie sú to hodinovky, pretože program je veľmi nabitý. Viac sa venujem klientkam,“ dodáva s úsmevom. Avšak neodpustí si pobyt na čerstvom vzduchu – chodí si zabehať do prírody, z ktorej čerpá neuveriteľnú energiu a sústredí sa iba sama na seba. Za srdce ju chytila aj rýchla chôdza a prechádzky so psom. Pohyb v jej živote je jednoducho všadeprítomný, veď život je pohyb a pohyb je život!

olga bartalska


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Cvičenie ti pomôže zvládnuť život ľahšie. Si pripravená?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2404
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.