Vegán Frank Medrano popiera "zákony" fitness

Danka

Cvičenie s vlastnou váhou je medzi športovými nadšencami čoraz populárnejšie. A bodaj by aj nie. Okrem vlastných síl vás nič nestojí, a pokiaľ sa ešte ku všetkému necháte motivovať jedným z najkrajších fitness trénerov sveta, aj tá fyzická námaha je hneď znesiteľnejšia.

Vegán Frank Medrano popiera
2. JUL 2014

Jedným z trénerov, ktorý si v tomto ohľade zaslúžia veľkú pozornosť, je i sympaťák Frank Medrano. Ten na seba prezradil, že v cvičení je veľmi dôsledný, cvičí vždy šesť razy do týždňa, najradšej popri tom počúva inštrumentálne skladby, nikdy nevynechá kardio a prísne dodržiava vyváženú, avšak striktnú stravu. Ale pekne poporiadku.

Frank medrano 1

K fitness „vďaka“ únave

Pred zhruba piatimi rokmi bol na tom Frank psychicky i fyzicky pomerne biedne. Na otázku, ako sa k cvičeniu dostal, si zaspomínal týmito slovami: „Bol som unavený, slabý, vychudnutý, mrzutý. Hoci som sa stravoval zdravo, cítil som sa pod psa. A v tom mi v hlave zasvietila žiarovka a ja som si uvedomil, že ma vyčerpáva to, aký som vyčerpaný (smiech). Chcel som byť silnejší, zdravší a plný života. Presne takto to začalo.“ Toto prezradil v jednom z dávnejších rozhovorov svojim fanúšikom. Že už je skutočne vo výbornej forme, môžete napokon vidieť i sami.

Frank medrano 2

Pomaly ďalej zájdeš

Frank tvrdí, že mať tú správnu motiváciu je z hľadiska zotrvania v cvičení nesmierne dôležité. Práve reálne ciele, dôslednosť a sebadisciplína pomohli zdolať krízové momenty i jemu. Ako tvrdí: „Svoju myseľ som nastavil jednoducho tak, že neexistuje nič, čo by som nezvládol a každá, spočiatku nereálne vyzerajúca vízia, je pre mňa vlastne výzvou. A práve to, že vidím, ako napredujem, ako i zmeny na mojom tele, ma neustále ženú vpred.“

Frank medrano 3

Čím je zvláštny?

Frank Medrano sa od svojich fitness „kolegov“ v jednom bode značne líši. Je totiž človekom, ktorý sa tak povediac zo dňa na deň stal striktným vegánom. Podľa vlastných slov je až teraz na vrchole svojich síl a mäso či mliečne výrobky mu v žiadnom smere nechýbajú. A keďže Frank je obrovským zdrojom inšpirácie (nielen) pre začínajúcich fitness maniakov, dá sa predpokladať, že počet vegánov začne rapídne stúpať. Frank sa netají tým, že mäso s odstupom času považuje za potravinu, ktorá na tanieri človeka nemá čo robiť. Dokonca neraz vyhlásil, že zdravie a sila človeka nemá žiadny súvis s konzumáciou mäsa a zvieratá pre naše chúťky zomierajú úplne zbytočne. Ako to už býva zvykom, týmito slovami si mladík získal nielen množstvo sympatizantov, ale i tých, ktorí obdobný názor nezdieľajú a o podobných extrémoch si myslia svoje. Tak či onak, väčšine žien sú jeho stravovacie návyky ľahostajné. Dôležité je, že mu to pri tom cvičení naozaj pristane. Čo poviete, dámy?

Foto: Facebook Frank Medrano
Video: Youtube ‪Uģis Rozenbahs

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vegán Frank Medrano popiera "zákony" fitness

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.