V rodnom meste Tomáša Tatara otvorili moderné športové centrum

redakcia

V Dubnici nad Váhom sa otvorilo moderné športové tréningové centrum pod názvom Fitfabrik. Na  rozlohe 1 200 m2 tu vytvorili podmienky pre moderný fitness tréning na najvyššej úrovni. 

V rodnom meste Tomáša Tatara otvorili moderné športové centrum
3. MÁJ 2015

FitFabrik zahŕňa fitness a kardio zónu, funkčnú zónu, crossfit zónu, fight zónu, aeróbnu zónu a recepciu s posedením. Ponúka rozsiahle služby ako športovo-špecifické tréningové programy, osobné tréningy, crossfit, skupinové cvičenia, diagnostiku pohybových schopností a mnohé iné. Čo všetko tu nájdete, prezradil Dávid Burdej, spolumajiteľ zariadenia.

Asi najnavštevovanejšou časťou u vás bude fitness zóna. V čom je špecifická?

Pýchou nášho fitness sú stroje najvyššej rady InspirationStrength® od popredného výrobcu fitness strojov - StarTrac. Stroje, na ktorých u nás budete cvičiť, sú zhotovené tak, aby z hľadiska biomechaniky vyhovovali dvojmetrovému mužovi alebo subtílnejšej žene. Polohovanie stroja je veľmi komfortné a zvládne ho každý. Vďaka správnemu prispôsobeniu polohy stroja sa už nemusíte báť (tak ako to často býva pri starších alebo lacnejších strojoch), že sa budete dostávať do neprirodzených polôh, pri ktorých sa môžete zraniť. Vynikajúcou funkciou našich strojov je aj možnosť unilaterálneho pohybu, ktorú ocenia ľudia vo vyššom štádiu rehabilitácie, alebo športovci pri zranení, kedy môžu vykonávať cvik iba jednou končatinou nezávisle od druhej. V našom fitness sa určite nebudete tlačiť, nikto a nič vám nebude zavadzať. Stroje sú umiestnené s ohľadom na priestor a precvičovanú svalovú partiu. Rovnako sa u nás vyhnete aj klasickému čakaniu, charakteristickému pre malé fitness centrá. 

fitko

Ako je to s popularitou crossfitu u vás?

Ľudí, ktorí cvičia formou crossfit tréningu, neustále pribúda už aj na Slovensku. My sme pripravili veľkosťou „luxusný“ priestor o rozlohe 180 m2, v ktorom bezpochyby nájdete všetko, čo ku skutočnému crossfit tréningu patrí. Súčasťou našej crossfit zóny je 25-metrová dráha s umelou trávou a dve vzpieračské pódiá. Crossfit tréning je najmä o vysokej intenzite zaťaženia, ktorá je charakteristická relatívne vysokým počtom opakovaní, vykonávaných čo najvyššou rýchlosťou a v čo najvyššom tempe za sebou. Kombinácia vysokej intenzity a technicky náročných cvičení si vyžadujú odborný dohľad. Preto máme trénerov (školených v RedRoyal CrossFit Bratislava), ktorí zabezpečia crossfit tréning s jeho všetkými benefitmi. Túto zónu sme prepojili aj s fight zónou, ktorá ponúka výborné tréningové zázemie a podmienky v podobe ringu, tatami, box. vriec a mnohých pomôcok, ktoré pri tréningu ako začiatočník alebo ako pokročilý určite oceníte.

Okolie Trenčína a Dubnica je rodiskom mnohých významných slovenských športovcov, najmä hokejistov. Tí sú radi, ak majú priestor na zónu tzv. funkčného tréningu. Čo ste v nej pripravili?

Pre športovcov je funkčný silový tréning prostriedkom k maximalizácii športového výkonu z hľadiska všeobecnej kondičnej prípravy a zároveň absolútnou povinnosťou v rámci predchádzania zranení spojených s jednostranným športovo-špecifickým zaťažením. Každý kto sa venuje silovému tréningu, by mal do svojho tréningového programu zaradiť i funkčný tréning. U nás má vyhradený priestor v samostatnej miestnosti - funkčnej zóne. V podstate ide o voľnú plochu, na ktorej budete cvičiť s rôznymi tréningovými pomôckami. Vo funkčnom tréningu sa spájajú aktuálne a najmä overené vedecké poznatky z oblasti silového tréningu a fyzioterapie. Funkčný tréning je zameraný najmä na rozvoj silových schopností, stability a rovnováhy (dva rozličné pojmy), mobility a flexibility (dva rozličné pojmy) a koordinačných schopností.

Nezabúdate ani  na diagnostiku pohybových schopností. Prečo je dôležitá?

Na to, aby ste mohli objektívne hodnotiť aktuálny stav svojich pohybových schopností alebo zmeny, ktoré nastali tréningom, je potrebná diagnostika. FitFabrik  disponuje špičkovými diagnostickými prístrojmi, ktoré vám umožnia presne zistiť úroveň vašich pohybových schopností. Okrem diagnostiky pomocou prístrojov ponúkame jednotlivcom i tímom možnosť testovania štandardizovanými motorickými testami.  

fitko

Reebok je športová značka, s ktorou ste sa spojili. Prečo práve Reebok?

S touto značkou už niekoľko rokov spolupracuje aj Tomáš (pozn. red. hokejsta Tomáš Tatar). Keďže crossfit je pre neho jedným zo spôsobov ako sa udržuje aj mimo sezóny v kondícii, tak sme považovali za vhodné, aby v rámci našich zón bol Reebok našou súčasťou. Ide o totiž o líderskú značku vo svete fitness, a preto sme radi, že naši tréneri majú funkčné oblečenie a obuv práve s ich znakom.

Koho zo známych športovcov budeme môcť u vás stretnúť? 

Tešíme sa, že vo svojich priestoroch budeme pravidelne vítať napríklad Marcela Hossu, Branka Radivojeviča, Marka Daňa, Martina Škrteľa, Dominika Graňáka, či nášho skalného rodáka Tomáša Tatara. 

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - V rodnom meste Tomáša Tatara otvorili moderné športové centrum

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.