Už ste skúsili zvieracie pohyby?

Ak sa vám zdá byť tréning jednotvárny a nezábavný, nikdy by to nemalo znamenať, že s ním treba prestať. Vždy sa môže nájsť alternatíva, ktorá vám zabezpečí aj kvalitné precvičenie všetkých svalových skupín a aj dostatok zábavy. Jednou z týchto metód môžu byť aj animal moves.

Už ste skúsili zvieracie pohyby?
10. AUG 2017

Čo sú animal moves

Ide o cvičenie formou zvieracích pohybov, ktoré vám pomôžu rozhýbať telo vo všetkých uhloch a aj smeroch, zvýšiť mobilitu a koordináciu pohybov. Práve v tých uhloch a smeroch majú zvieracie pohyby veľkú výhodu oproti obyčajným cvikom, ktoré sa zameriavajú na pohyb v jednom smere - zhora nadol, dopredu a dozadu, tlačenie alebo ťahanie záťaží... Okrem toho sú animal moves veľmi vhodné na precvičenie svalov, ktoré sa pri obyčajnom cvičení nepoužívajú.

Hoci tieto cviky vyzerajú pomerne jednoducho, verte mi, poriadne sa pri nich zapotíte.

Tréning pomocou animal moves

Pred tréningom, ako pri každom cvičení, je treba vykonať zahriatie, napríklad formou krátkeho, desaťminútového behu) a kvalitný dynamický strečing. Ak sa budete cítiť kvalitne zahriatí, môžete prejsť k samotnému tréningu.

Cviky

Krabia chôdza

Kačacia chôdza

Medvedia chôdza

Pavúk

Opičí prevaľ

Žabý skok

Vykonajte všetky z uvedených cvikov na vopred určenú vzdialenosť napr. 10-15 metrov vonku alebo na šírku haly, v ktorej cvičíte. Ak vám nebude robiť žiaden problém jeden okruh, môžete urobiť dva alebo aj tri. ;-) Po tréningu samozrejme nezabudnite na kvalitný statický strečing. 

Titulná fotka: Hàn Vi Phạm Thị, CC0


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Už ste skúsili zvieracie pohyby?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.