Súťaží fitnes sa neboja ani čerstvé mamičky

Nikola Danišová

Prvý ročník fitnes súťaže Ladys Gym Cup už skončil a máme tohtoročných víťazov. Oproti minulému ročníku sme sa mohli tešiť aj na nové mužské kategórie. Ocenenie za vytrvalú prácu na svojom tele mohli tento rok získať aj maminy. 

Súťaží fitness sa neboja ani čerstvé mamičky
26. MÁJ 2015

Fitnes súťaž Ladies Gym Cup sa po minuloročnom nultom ročníku konala opäť. V zaplnenej kongresovej sále hotela Turiec sme 9. mája spoznali mená víťazov. Do súťaže sa mohli prihlásiť všetky dievčatá a ženy zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Súťaž bola rozšírená o kategóriu Men´s Physique, kategóriu Premena roka v dámskej aj pánskej verzii. Novinkou sa stalo hlasovanie na sociálnej sieti. Asi najzaujímavejšou kategóriou bola Fitness Bikini mamina do 35 rokov a nad 35 rokov. „Určite bolo skvelé pridať bikiny mamina a pre spestrenie chlapcov,“ vysvetľuje jeden z organizátorov súťaže Vladimír Homola.

ladygym

V tomto ročníku sa súťažilo v siedmich kategóriách a okrem toho sa vyhlasoval absolútny víťaz súťaže. V Premene roka vyhral v mužskej podkategórii Robert Sedláček z Hlohovca pod vedením trénerky Veroniky Vargovej. V ženskej podkategórii vyhrala Kristína Radnyáková zo Senca pod vedením Olívie Pohánkovej. V novej kategórii Men´s Physique do 178 cm vyhral prvé miesto Lukáš Krátky a nad 178 cm Milan Kakoš.

V kategórii Fitness bikiny do 170 cm vyhrala prvé miesto Daniela Kanátová a od 170 cm Aneta Pavlová. V novej zaujímavej kategórii Fitness bikiny mamina sa víťazkou stala Magdaléna Rumanová. „Moja príprava na súťaž bola o to ťažšia, že som v januári absolvovala artroskopiu pravého kolena, čím som bola od tvrdého tréningu na určitý čas odstavená,“ hovorí čerstvá víťazka Magdaléna Rumanová. Za úspech vďačí Janke Búnovej, trénerke a veľmi dobrej kamarátke, ktorá bola jej hnacím motorom a svojmu priateľovi, ktorý jej s dieťatkom pomáha. „Ten moment, keď stojíte na pódiu a v kútiku duše dúfate, že budete práve vy tá vyvolená, je úžasný. Po vyhlásení výsledkov som bola plná emócií. Je to krásny pocit,“ dodáva spokojná a šťastná víťazka.

ladygym

Absolútnou víťazkou Ladies Gym Cup 2015 sa stala Martina Namešpetrová z Prešova. „Je úžasné, že na súťaži bola so svojím len šesť mesačným dieťatkom,“ dodáva Vladimír Homola.

Organizátori pripravili ešte jedno prekvapenie: „Na súťaži, okrem iných veľmi vzácnych hostí, bola aj svetová špička v jude.“ Prišiel Mykola Dankanych z klubu Vinica Sakura. Je viacnásobný majster Ukrajiny a z medzinárodných majstrovstiev Maďarska v roku 2015 si odniesol druhé, teda strieborné miesto. Ďalším zaujímavým hosťom bol Mykhailo Ilytchuk, ktorý získal bronz na univerziáde v Kazani, je vicemajstrom Ukrajiny v jude a majster sveta v sambo. Tretím významným hosťom bol Vasyl Onufrank, tiež vicemajster Ukrajiny v jude.

ladygym

Všetci traja ukrajinskí hostia po ukončení súťaže ostali v Martine. „Boli obrovským vzorom a motiváciou pre super mini a mini judistov Sokola Vrútky, s ktorými mali tieto svetové špičky v jude spoločný tréning,“ hovorí Vladimír Homola. Prvý ročník súťaže Ladys Gym Cup sa teda vydaril a nadšení sú aj samotní organizátori: „Spojili sme športové podujatie do viac aktivít a sme veľmi potešení, že svetová judo špička odovzdávala ceny na našej súťaži a potom sa rovno vrhli venovať našim deťom.“

Zdroj foto: Ladies Gym Cup

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Súťaží fitnes sa neboja ani čerstvé mamičky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.