Ste mladí a chcete sa baviť? Tieto cvičenia sú pre vás!

Mirka

Zábava ako na párty. Priateľská atmosféra. Moderná hudba. Endorfíny. Radosť z pohybu. Chcete toto všetko zažiť na jednej lekcii cvičenia? Môžete! Ak ste mladí (alebo sa cítite mladí duchom) a chcete sa zabávať, tu sú štyri skupinové pohybové aktivity, ktoré vám túto túžbu splnia.

Ste mladí a chcete sa baviť? Tieto cvičenia sú pre vás!
11. OKT 2013

Odborníci varujú, že počet mladých, ktorí trpia nadváhou a obezitou, sa zvyšuje. Príčiny? Konzumácia nezdravých potravín a nedostatok pohybu. Čo s tým? Je viac ako potrebné viesť mladých ľudí k pohybovým aktivitám. Nie všetky však spĺňajú náročné kritéria tínedžerov. Mladí sa chcú predovšetkým baviť, počúvať najmodernejšiu hudbu a spoznávať nových ľudí. Čo by im teda mohlo vyhovovať?

Clip dance

Chceli by ste tancovať ako Jenifer Lopez, Beyoncé či Christina Aguilera? Môžete, ak sa rozhodnete navštíviť lekciu clip dance. Pri clip dance sa využívajú hudobné choreografie z najnovších videoklipov. Po úvodnom rozohriatí nasleduje postupný nácvik jednotlivých krokov choreografie. Na záver sa všetky naučené prvky spoja a vy zistíte, že tancujete ako tanečníci vo videoklipe!

Zmyselná zumba

Zumbu naozaj predstavovať netreba. Zmyselné rytmy latinsko-amerických tancov v spojení s modernou hudbou vytvárajú atmosféru ako na párty. „Človek si pri zumbe neuvedomuje, že cvičí, pretože je to naozajstná zábava. Vždy tu získam veľa energie,“ hovorí o zumbe devätnásťročná Monika, ktorá sa jej venuje už tretí rok. Zumba však nie je len o atmosfére ako na párty. Ide o aeróbnu aktivitu, pri ktorej sa precvičuje kardiovaskulárny systém, spaľujú sa kalórie a formujú sa problematické partie tela.

Akčný jumping

Skákanie na trampolínach milovali už naše mamy a staré mamy. Venovali sa tomu počas hodín telesnej výchovy i v rámci voľného času. Neskôr sa trampolíny dostali na detské ihriská. Teraz nechýbajú v jumping centrách, ktoré sú rozmiestnené po celom Slovensku.

Jumping je kardio cvičenie, ktoré sa cvičí na špeciálnych trampolínach pri modernej hudbe. Čo je na jumpingu najlepšie? „Na jumpingu sa vždy skvelo odreagujem. Zabudnem na všetko, čo ma trápi,“ odpovedá na otázku šestnásťročná nadšená „jumperka“ Lucia. Skákanie na trampolíne prospieva srdcovo-cievnemu systému, posilňuje svaly (i hlboké svaly, pretože súčasťou jumpingu sú tzv. balančné cvičenia), zvyšuje vytrvalosť a je naozaj veľmi zábavné.

 

Zábavná hoopnotica

Obruč je využívaná pri cvičení dlhé roky. Je nástrojom modernej gymnastiky i obľúbenou detskou hračkou. Aktuálne aj základnou pomôckou pri cvičení hoopnotica. Je to fitness program, ktorý pochádza z Hollywoodu, ku ktorému neodmysliteľne patrí špeciálna, ručne vyrobená obruč s hmotnosťou asi pol kilogramu a tanec.

Na prvých lekciách sa učia základné tanečné choreografie v rytme hudby. Krútenie obručou, ktorá sa nazýva „hoop“, prináša so sebou uvoľňovanie endorfínov, ktoré zlepšujú náladu. Okrem zábavy, ktorú mnohí prirovnávajú k hre detí, je hoopnotica výborná na formovanie oblasti pásu a brucha, spaľovanie kalórií, zlepšovanie koordinácie, stability a rovnováhy. Keďže ide o kardio aktivitu, „zatrénuje“ si aj srdce.

 

Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ste mladí a chcete sa baviť? Tieto cvičenia sú pre vás!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.