Správny impulz mi dala aktívna dovolenka

Čitateľka Eva

Volám sa Eva, mám 43 rokov. Milujem úprimných a cieľavedomých ľudí. Rada by som vám opísala svoju prvú (a určite nie poslednú) aktívnu dovolenku s tímom Octago, ktorá bola úžasná.

Správny impulz mi dala aktívna dovolenka
8. AUG 2015

Vlani v lete som sa pridala k partii mladých nadšencov zo Spartan Race Training Group Nitra a začala som športovať. Tréningy sa uskutočňovali v Nitre v Hide parku a na Borine. Veľmi sa mi páčili. Začala som sa cítiť lepšie, mala som lepšiu kondíciu a pozitívnejší pohľad na svet. Po zlomenine členku som však tvrdé tréningy nezvládala, začala som chodiť do posilňovne a po čase na crossfit. Avšak stále som mala pocit, že to nie je ono. Potrebovala som nový impulz. Ten prišiel v podobe ponuky aktívnej dovolenky od Octaga. Prihlásila som sa spolu s priateľom, mala som však obavy, ako „to“ zvládnem. Keďže sme s organizátormi komunikovali už pred dovolenkou a stretli sme sa aj osobne, zistila som, že dovolenkové tréningy budú prebiehať v troch skupinách pod vedením trénerov. Začala som sa na kemp tešiť.

dovolenka octago

Chalani z Octago teamu zorganizovali dopravu, sami odšoférovali dlhú cestu do Chorvátska. Bola som prekvapená, akí sú zodpovední vodiči a to i napriek svojmu mladému veku. Počas cesty dodržiavali prestávky na oddych. Po celonočnej ceste sme prišli do Zadaru, odkiaľ sme sa trajektom previezli na krásny ostrov Ugljan. Ubytovaní sme boli v hoteli Ugljan, mali sme zabezpečenú polpenziu. Pri hoteli nás čakalo krásne ihrisko s hrazdami, obdobné bolo aj neďaleko hotela na Ritam pláži. Na privítanie sme dostali množstvo darčekov od sponzorov.

dovolenka octago

A začali sme "makať"

Deň sa začínal ranným kardiom. Každý si mohol vybrať, čo mu vyhovuje, buď beh, alebo korčuľovanie. Po raňajkách sme pokračovali doobedňajším tréningom, bola som v ženskej skupine pod vedením skvelej trénerky Lucky Povrazníkovej. Tréningy prispôsobovala našim možnostiam a požiadavkám.

Po tréningu sme mali čas na spoločné rozhovory, kúpanie sa v mori, ako sa komu práve žiadalo.

Po individuálnom obede sme sa mohli zapojiť do zaujímavých aktivít, boli to buď hry, alebo súťaže, vždy plné smiechu a skvelej zábavy.

V podvečer sme pokračovali ďalším tréningom, väčšinou sa jednalo o kruhový tréning, kde nám trénerka Lucka podrobne vysvetlila každý cvik, aby sme ho robili technicky správne. Nápomocný jej bol aj tréner Vladimír Baláž, ktorý do detailov vysvetľoval, ako pri danom cviku pracujú jednotlivé svaly. Ďalšie dve skupiny sa venovali cvičeniu s váhou vlastného tela, kalistenike. Využívali ihrisko s hrazdami pri hoteli. Naša skupina mala možnosť vyskúšať si tréning pod vedením Patrika Schreibera. Bola to zaujímavá zmena, tréning bol náročnejší a viac silový.  Zúčastnili sme sa aj otvorenia nového ihriska neďaleko hotela na Ritam pláži. Tam sme si mohli vyskúšať, čo sme sa naučili. Krásne kreácie nám predviedli chalani zo Street Brothers zo Záhrebu.

Energiu sme si doplnili na večeri formou švédskych stolov, každý si mohol vybrať podľa chuti.

dovolenka octago

Chuť na sebe pracovať

Dovolenka splnila moje očakávania. Chcem na sebe poriadne a pravidelne makať. Získala som chuť do života a chuť pravidelne trénovať. Mám radosť z každej fyzickej aktivity. Spoznala som nových, zaujímavých ľudí, účastníkov kempu, ktorí na sebe pracujú a chcú napredovať.

Je obdivuhodné, ako dokázala partia mladých ľudí zorganizovať týždňovú dovolenku od A po Z, s akou zodpovednosťou pristupovali ku každej činnosti, ku každej našej otázke či požiadavke. Ďakujem Dušanovi Matuškovi, Markovi Rybárovi, Martinovi Malastovi z Octago teamu za skvelú aktívnu dovolenku.

Chalani, veľmi vám držím palce, aby sa vám i naďalej darilo šíriť myšlienku trávenia voľného času športom. Vidím v tom možnosť viesť mladú generáciu dobrým smerom.

  • Aké sú vaše skúsenosti z aktívnych dovoleniek? Podeľte sa o svoje zážitky a napíšte nám ich na redakcia@cvicte.sk. 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Správny impulz mi dala aktívna dovolenka

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.