Správnou motiváciou dosiahnete v cvičení tie najlepšie výsledky

Všetci vieme, že práve nedostatočná motivácia môže byť dôvodom stagnácie a úpadku. Existuje milión spôsobov, ako motivovať samého seba k výkonu. A verte mi, mal som aj ja dni, kedy som bojoval s výkonom.

Správnou motiváciou dosiahnete v cvičení tie najlepšie výsledky
13. JAN 2014

Ak chcete, aby vám motivácia pomáhala dosiahnuť výsledky, mali by ste si dať také ciele, ktoré vás budú motivovať. Teda budú mať pre vás efekt, ktorý vám stojí za námahu. Preto vám odporúčam, aby vaše ciele boli ambiciózne, také, čo vás priťahujú, ale realizovateľné. Primalý cieľ by vám nestál za námahu a nereálny cieľ by ste vzdali…

Dôvod prečo cvičiť

Nájdite si dôvod, prečo chcete cvičiť. Každý má svoj dôvod (chcem byť sexy a zdravý, chcem zvýšiť svoju výkonnosť...). Ak je vaším cieľom zmestiť sa do nohavíc, ktoré ste nosili pred piatimi rokmi, tak sa zamerajte na to. Viete, ako to chodí – „Zíde z očí, zíde z mysle.“ Preto je dobré si stanoviť dôvod a mať ho stále na mysli (na očiach – treba si nohavice pravidelne skúšať). Je to najjednoduchšie riešenie, ako sa motivovať k dosiahnutiu cieľa.

Myslite pozitívne

Nikdy by ste nemali myslieť na to, čo sa stane, keď to nebude vychádzať podľa predstáv. Ohrozujete sa stresom a vaša myseľ sa zaplavuje negatívami. Takéto myslenie má veľa skrytých prekážok. Cvičenie by ste určite nemali brať ako prácu alebo povinnosť.. Namiesto premýšľania o tom, ako budete vyzerať, keď to nevyjde, premýšľajte o tom, aké veľké výsledky dosahujete, resp. čo zmeniť, aby sa výsledky zlepšili.

Určite si cieľ

Určený cieľ môže platiť na určité obdobie, čo znamená, že to nemusí byť váš konečný cieľ! Cieľ by ste si mali určiť taký, určite nie je správne chcieť schudnúť 20kg za týždeň, aby svetlo na konci tunela bolo bližšie, teda, že schudnete 2kg za týždeň. Je to menší cieľ, ale jeho dosiahnutie je oveľa reálnejšie.

Odmena

Určite si odmenu, ktorú dostanete, ak sa vám podarí dosiahnuť stanovený cieľ (napríklad môžete si dať pohár červeného vína). Takéto odmeny vám dávajú silu ísť ďalej a stále sa viac zlepšovať. A naopak, ak sa vám to nepodarí, tak by ste sa mali potrestať (pridať si 10 minút aeróbneho tréningu).

Prečítajte si časopisy, blogy a príbehy o úspechu

Aj keď si možno myslíte, že to nefunguje, určite budete prekvapení. Čítanie na túto tému  môže byť práve motivácia, čo potrebujete. Udržíte svoju myseľ na cvičenie a dokážete si, že  to je uskutočniteľné. A okrem toho, sa viac naučíte, čo vám pomôže napríklad meniť tréningový plán, dozviete sa o správnom stravovaní a pod. Tiež úspechy druhých vás budú hnať dopredu, pretože si poviete: „Keď to dokázali druhí, prečo by som to nemal dokázať ja,“ a to je presne tak, ako to funguje.

Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (marin)

Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Správnou motiváciou dosiahnete v cvičení tie najlepšie výsledky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.