Športujete? Toto vám nesmie chýbať!

PR

Šport je neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Prináša človeku  nielen štíhle telo a pevné svalstvo, ale aj radosť zo života, zdravie a vitalitu. 

Športujete? Toto vám nesmie chýbať!
28. MAR 2014

Ak chce človek čerpať čo najviac benefitov z pohybových aktivít, musí trénovať pravidelne. K tomu však potrebuje mnoho dôležitých vecí.

Medzi základnú výbavu športovca patrí športové oblečenie. Znásobuje komfort pri cvičení, pretože je vyrobené zo špeciálnych materiálov. Len si predstavte, aký je to rozdiel, či cvičíte v obyčajnom, alebo v tréningovom tričku. Napríklad tréningové tričká pomáhajú odvádzať od tela pot, čo je veľmi dôležité.

Okrem kvalitného oblečenia potrebuje každý športovec vyváženú stravu, ale aj výživové doplnky podporujúce jeho výkon, regenerujúce svalovú hmotu alebo zlepšujúce vytrvalosť. Medzi sekundárne zdroje energie patria práve aminokyseliny.

Mnoho športujúcich zabúda na to, že tréning nie je iba o drine, ale aj dostatočnej regenerácii po cvičení. Vhodný je preto napríklad pobyt v saune či masáž. Na masírovanie možno využiť služby maséra alebo masážnych prístrojov uvoľňujúcich svalstvo, napätie i stres. A v prípade, že chcete trénovať aj doma na gauči, využite špeciálne masážne prístroje, ktoré posilňujú svalstvo. Pri takejto masáži je dobré venovať sa nejakej obľúbenej činnosti. Čo poviete napríklad na čítanie? Zaujímavé sú napríklad knihy, ktoré ponúkajú programy a cvičenia


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Športujete? Toto vám nesmie chýbať!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.