SM systém vám pomôže zbaviť sa bolestí chrbta a kĺbov

Mirka

Bolesti súvisiace s pohybovým aparátom poznajú nielen dospelí, ale aj deti. Príjemné rozhodne nie sú. Ak sa problém dlhodobo nerieši, zdravotný stav človeka sa postupne zhoršuje a bolesť narastá. Preto je dôležitá nielen liečba už vzniknutých problémov, ale aj dostatočná prevencia. Metóda SM systém je zameraná na odstránenie bolesti, obnovenie funkčnosti vlastného tela a má aj príjemné „vedľajšie“ účinky ako vyformovanie problematických partií.

SM systém vám pomôže zbaviť sa bolestí chrbta a kĺbov
19. FEB 2014

Trápi vás skolióza, artróza, ploché nohy alebo iné ťažkosti pohybového aparátu? Ste po operácii, alebo máte vyskočenú platničku? Potom určite pociťujete nepríjemnú bolesť, ktorou vás vaše telo upozorňuje na vznikajúci (alebo už existujúci) problém. A to treba riešiť čo najskôr. Ak hľadáte niečo, čo je vášmu telu prirodzené a vychádza z princípov jeho fungovania, vyskúšajte metódu SM systém. Jednoduché kondičné a rehabilitačné cvičenie, ktoré je vhodné naozaj pre každého.

SM systém: stabilizačný a mobilizačný systém cvičenia

Táto rehabilitačná metóda existuje už niekoľko desiatok rokov a je neustále zdokonaľovaná. Vznikla v susednej Českej republike a jej tvorcom je MUDr. Richard Smíšek. Vďaka SM systému (stabilizačnému a mobilizačnému systému), môžu vyškolení fyzioterapeuti a lektori v mnohých krajinách pomáhať ľuďom s pohybovými problémami. Na Slovensku sa tejto metóde venuje aj lektor SM systému a kondičný tréner Michal Tomulec.

Stop bolesti, obnovenie funkčnosti tela i krajšie krivky

Jednou z mnohých výhod tejto rehabilitačnej metódy je to, že je maximálne využiteľná na prevenciu i liečbu problémov s pohybovým aparátom. Samozrejme, ak sa využíva ako liečebná metóda napríklad po operácii chrbtice či pri liečbe vyskočenej platničky, pacient by mal byť v rukách skúseného fyzioterapeuta.

Ak človek nemá akútny problém, ale zvolil si SM systém ako prostriedok zlepšenia funkčnosti vlastného tela, potom je možné cvičiť aj doma za pomoci inštruktážnych videí. Skvelé je, že tento cvičebný program ocenia i tehotné ženy, seniori aj profesionálni športovci.

Gravidné ženy majú najčastejšie problém s oslabenými a ochabnutými svalmi chrbta, brucha a panvy, čo môže spôsobiť viacero problémov. Ako im predísť? Pravidelným cvičením metódy SM systém, ktorá sa podieľa na posilnení svalstva a zabezpečení hladšieho pôrodu.

Nemožno zabudnúť ani na seniorov, ktorí si neraz veľmi ťažko vyberajú vhodnú pohybovú aktivitu. Vďaka SM systému môžu zlepšiť pohyblivosť vlastného tela a predchádzať úrazom, ktorých riziko sa s pribúdajúcim vekom zvyšuje.

Profesionálnym športovcom umožňuje SM systém podporiť výkonnosť. Nuž a všetci tí, ktorí sa rozhodli venovať tejto rehabilitačnej metóde, pretože im záleží na svojom zdraví, sa môžu pri pravidelnom cvičení tešiť nielen na zdravšie, ale aj krajšie telo.

Ako začať?

Základným vybavením, potrebným na cvičenie, je elastické lano, ktoré zakúpite v špecializovaných obchodoch, ale aj v eshope. Je dostupné v praktických setoch, ktoré obsahujú aj knihu a inštruktážne DVD, ktoré vás naučia, ako správne cvičiť. Po ovládaní základných cvikov môžete tréning doplniť o rad ďalších, ale napríklad aj o kondičný tréning s SM systémom. Autorom jedného z nich je aj lektor SM systému a kondičný tréner Michal Tomulec.

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - SM systém vám pomôže zbaviť sa bolestí chrbta a kĺbov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.