Skúsila som deepWORK

Veronika Shoebridge

Poviem to rovno, deepWORK je láska na prvé vyskúšanie. Cvičenie ako doposiaľ žiadne iné. Takto jednoducho by som opísala moju skúsenosť s týmto cvičením, ktoré som si len nedávno vyskúšala po prvý raz v živote.

Zázrak menom deepWORK
Zdroj: Pexels.com, CC0
15. JAN 2018

Cvičenie deepWORK je komplexný tréning, ktorý v sebe kombinuje nielen statické a dynamické cvičenia, ale mimoriadnu úlohu v ňom hrá správne dýchanie.

Zaujímavosťou je, že toto cvičenie nepochádza zo žiadnej ázijskej krajiny. Jeho rodisko nie je až tak ďaleko od našich hraníc. Pochádza z Nemecka.

Slovensku ho predstavila cvičiteľka a žena sršiaca pozitívnou energiou, Lea Grančič, ktorá sa mu pravidelne venuje vo svojej fitness akadémii Move Academy, kde som aj ja mala možnosť deepWORK skúsiť “na vlastnej koži”.

O čom je toto cvičenie

Prvou zaujímavosťou je, že k deepWORKU vám okrem podložky nič viac netreba. Nepotrebovala som naň byť dokonca ani obutá. Cvičí sa bez tenisiek, naboso, prípadne v ponožkách.

Hodina začína miernym zahriatím sa. Správne dýchanie je dôležité. To, čo ale nasleduje, prekvapilo aj mňa a to som na pravidelný pohyb a “makačku” zvyknutá, keďže cvičievam pravidelne.

Hodina je rozdelená do niekoľkých fáz. Striedajú sa statické a dynamické sekvencie. Každá sekvencia má svoju dôležitosť a nesmie byť vynechaná.

Sekvencie sa sústreďujú na zahriatie svalov, kĺbov, podporu cirkulácie, flexibility, sústredenia a zlepšujú silu. Sú vyskladané zo základných cvikov ako sú výpady, planky, drepy, kliky, skoky, poskoky či šprinty. Všetky tieto cviky, či už dynamické alebo statické, zlepšujú rovnováhu, pomáhajú posilňovať telo a zlepšujú koordináciu.

Prvé dve fázy sú trochu pomalšie a slúžia hlavne na to, aby človek zabudol na problémy a život za dverami fitka, plne sa sústredil a zahrial svoje telo na fázy, ktoré nasledujú potom.

Je to makačka

Pripravte sa na to, že sa poriadne spotíte. Sama som bola prekvapená. Hlavne vďaka striedaniu kardia s intervalmi výdrže, teda silovými intervalmi. Absolútny top je štyri minúty trvajúca vytrvalostná sekvencia, kde zo seba dáte všetku zvyškovú energiu a potom nasleduje už len relaxačná fáza a následný strečing.

Hudba taktiež dokáže s hodinou deepWORKu urobiť veľa. Začína sa pomalým tempom, ktoré sa postupne zvyšuje a na konci hodiny sa znova spomalí. Osobne ma hudba dosť motivovala, najmä keď som už nevládala.

Po hodine deepWORKu, ktorú som absolvovala na konci náročného predvianočného pracovného týždňa, som sa cítila síce unavená, ale zároveň plná energie a ako keby znovuzrodená. Cvičenie mi dodalo pocit pokoja, harmónie a endorfínov a musím sa úprimne priznať, že svalovicu som mala aj na miestach, kde som ani netušila, že mám svaly.

Táto hodina deepWORKU bola síce moja prvá, no rozhodne nie posledná. Stane sa pravidelnou súčasťou môjho každotýždenného tréningového programu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Skúsila som deepWORK

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.