Silový tréning vás posúva ďalej. Fyzicky, ale aj psychicky

Metodika silového tréningu vás naučí trénovať tvrdo iným spôsobom, ako je bežné. Pripravte sa na to, že asi v polovici tréningu sa dostaví pocit totálnej straty energie a budete presvedčení, že cvičenie v žiadnom prípade nedokončíte. Tento krátkodobý a zdravie neohrozujúci pocit je kľúčom k pokrokom v schopnosti tvrdo trénovať.

Silový tréning vás posúva ďalej. Fyzicky, ale aj psychicky
23. AUG 2013

Schopnosť prekonať obavy aj nepríjemné pocity z hraničnej námahy sa tiež prenesie do ostatných oblastí vášho života, či už budete sťahovať byt alebo pôjdete kamarátovi nasekať zásobu dreva na zimu.

Ako si zostaviť tréning

Tréningy silového tréningu majú vždy podporovať zlepšovanie. Ako príklad môžem uviesť dva známe cviky : mŕtvy ťah a zhyby.

Vzorový tréning

Prvá séria : 21 mŕtvych ťahov, 21 zhybov, druhá séria : 15 mŕtvych ťahov, 15 zhybov, tretia séria : 9 mŕtvych ťahov, 9 zhybov

Pre mŕtvy ťah si naložte na činku napríklad 80 kg a medzi opakovaniami odpočívajte koľko potrebujete. Pri zdvíhaní na hrazde si môžete dopomôcť kopnutím nohami. Ak zvládnete urobiť celý komplex 45 mŕtvych ťahov a 45 zhybov na prvý raz pod 15 minút, ste dobrý a čas pod 10 minút hovorí o skvelej kondícií.

Jednoduchý tréning spomenutý hore je prínosom vo viacerých ohľadoch : urobíte veľa opakovaní v malom časovom úseku a dosiahnete veľkú stimuláciu celej muskulatúry tela, pretože pri prvom cviku stojíte a pri druhom pohybujete telom v priestore. Docielite tým intenzívnu stimuláciu nervového a endokrinného systému a tiež vysokú stimuláciu krvného obehu.

Rady a odporúčania

Tréningy silového tréningu sú krátke, avšak veľmi intenzívne. Vykonávajte ich vo voľných dňoch alebo nimi nahraďte štandardné kardio. Snažte sa, aby tréningy mali odlišnú skladbu a striedajte ich náplň. Nezostávajte pri obľúbenom tréningu a kvôli neskoršej kontrole si zaznamenávajte časy aj ostatné hodnoty (opakovania, váhy).

Pomocou silového tréningu získate kondíciu pre akýkoľvek šport. Ako bonus si navyše zvýšite citeľné zníženie telesného tuku a pravdepodobne aj výrazné kocky na bruchu!


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Silový tréning vás posúva ďalej. Fyzicky, ale aj psychicky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2257
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.