Príbeh rodiny, ktorá si založila vlastné štúdio na cvičenie

Mirka

Je málo rodín, v ktorých by ste našli toľko športovcov, zanietených odborníkov na cvičenie a výživu ako práve v tejto. 

Príbeh rodiny, ktorá si založila vlastné štúdio na cvičenie
3. MAR 2015

Láska k pohybu, bohaté vedomosti a skúsenosti z oblasti športu im dopomohli k splneniu veľkého sna. Založili si štúdio na cvičenie, v ktorom má každý jeden člen rodiny svoje miesto. Nejde však o bežné fitnes centrum. Okrem funkčného tréningu si tu môžete zacvičiť populárne skupinové cvičenia, ako jogu či pilates, venovať sa lezeniu, silovo-kondičnému cvičeniu Strongman, získať cenné rady z oblasti zdravého stravovania alebo si dopriať chutné a zdravé raňajky z bufetu. A to ani zďaleka nie je všetko. Mená dvoch členov rodiny Ján a Andrej Bicianoví sú spojené so založením atletického klubu Atletika Bratislava, sami sú jeho členmi a dokonca i reprezentantmi Slovenska v rámci Európy.

Rodina štúdio fit

Všetko sa dá, keď človek chce

Päťčlenná, športovo založená rodina je živým dôkazom toho, že v živote je možné všetko a dokonca i s obmedzenými finančnými zdrojmi. Začiatky síce nie sú ľahké, ale keď človek dáva do toho, čo robí celé svoje srdce, bohaté vedomosti a skúsenosti, úspech zaručene príde.

Ako to celé začalo? „Už môj starý otec mal firmu, ktorá zastrešovala rozličné športové pomôcky a bol aj atletickým trénerom. Neskôr tento biznis prebrala moja mama Yveta Kulajtová, čiže všetko sa točilo okolo športu. Aj my dvaja sme vyštudovali FTVŠ, ale každý iný obor. Ako vyštudovaní tréneri sme začali trénovať klientov. Založil som športový klub na trénovanie detí. Postupne sa však začali vynárať myšlienky, že by bolo skvelé, mať niečo vlastné,“ spomína na začiatky Andrej Bician.

Postupne začali manželia spolu s deťmi hľadať vhodný priestor. Nebolo to jednoduché. Trvalo určitý čas, pretože nechceli niečo „obyčajné“. Malo to byť miesto, kde by sa dali robiť rozličné aktivity. Nakoniec to správne našli a svojpomocne sa pustili do rekonštrukcie. „Mali sme vízie odlišujúce sa od bežného štandardu. Chceli sme do oblasti pohybu priniesť racionalitu založenú na poznaní, diagnostike, čiže robiť cvičenia, ktoré sú cielené a nie všeobecné. Od tohto sa odvíjala aj rekonštrukcia a zariadenie priestoru,“ hovorí Andrej.

Samozrejme, pri tom všetkom museli brať do úvahy obmedzený rozpočet. Teda neprenajímali si firmy a ani remeselníkov. Učili sa od priateľov a známych, ktorí už nejaké skúsenosti v tejto oblasti mali. Podarilo sa. Aktuálne je klientom k dispozícii štúdio (nielen) na cvičenie, v ktorom si prídu na svoje rekreační i vrcholoví športovci.

Funkčný tréning, joga i poradenstvo v oblasti výživy. To všetko tu nájdete

Ak by ste v týchto priestoroch hľadali klasickú posilňovňu s množstvom strojov na cvičenie, nenájdete ju, objavíte niečo oveľa lepšie. V priestoroch štúdia nechýbajú cvičebné pomôcky, ako napríklad TRX, gumy, medicinbaly, fitlopty, ktoré sú skvelo využiteľné na komplexné precvičenie celého tela, teda aj na funkčný tréning. V tomto štúdiu sa však stretnete s pojmom fyzio fitnes. „Tento typ tréningu je založený na fyziologických odlišnostiach a ide do detailov. Vychádza z vývinovej kineziológie, založenej na vývine dieťaťa počas prvých 18-tich mesiacov života. Je to druh funkčného tréningu, ktorý napráva nesprávne pohybové stereotypy do správnych na základe vývinu dieťaťa. Metóda bola pôvodne vyvinutá pre fyzicky postihnuté deti, ale teraz sa používa aj na odstránenie menších funkčných porúch u zdravých dospelých,“ prezrádza Andrej.

Základ teda tvorí priestor na vykonávanie funkčného tréningu. Nechýba sála, v ktorej sa precvičuje power joga, joga pre tehotné i seniorov. Joga sa uskutočňuje pod taktovkou mamy Yvety. V januári sa začalo aj s cvičením tajči a čikung, v pláne sú aj lekcie pilatesu. Pozitívom je približne 20-metrový priestor, určený na dynamický výbeh. Milovníci silovo-kondičných cvičení sa môžu zúčastniť tréningu s názvom Strongman pod vedením syna Janka. Nechýba ani sála s mäkkým povrchom, v ktorej sa deti učia základným gymnastickým návykom a cvičia detskú jogu. Slúži tiež na vykonávanie funkčného tréningu, ktorý je určený pre ľudí s vážnejšími zdravotnými problémami.

rodina štúdio fit 2

Nevesta Viktória Zajacová je osobným trénerom, vedie skupinové tréningy a je aj odborníčkou na výživu. „Ponúkame špeciálny výživový program, určený na opravu fungovania metabolizmu, redukciu váhy i naberanie s názvom Metabolic balance. Vychádza z rozboru krvi a osobnej anamnézy. Nejde o diétu, ale zmenu životného štýlu. Je vhodný aj pre ľudí s alergiami, cukrovkou a dokonca i rakovinou,“ vysvetľuje Viktória.

V priestoroch štúdia, samozrejme, nechýba bufet. Pripravia vám v ňom zdravé raňajky, smoothies, nájdete tu športovú výživu, vitamíny a minerály. V plánoch je zriadenie malého wellness centra.

Centrum je otvorené niekoľko mesiacov. Ako to vidia jeho majitelia? „Do projektu sme šli s tým, že už máme za sebou nejakú klientelu. Každý z nás má svojich zverencov, ktorých trénuje. Všetko má svoj prirodzený čas. Najprv musia ľudia zistiť, že sme tu a odhodlať sa prísť,“ dodáva Andrej.

Odporúčame prečítať: Fitnes tréner premenil kotolňu fitcentra na miesto funkčného pohybu


rodina
rodina
rodina
rodina
7 fotografií >>
Skryť
rodina
rodina
rodina
rodina
rodina
rodina
rodina
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Príbeh rodiny, ktorá si založila vlastné štúdio na cvičenie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.