Pri týchto športoch vám stačí iba podprsenka

Možno aj vy riešite dilemu, či a kedy je vhodné cvičiť veľmi naľahko. Hoci aj pri športe platí dress code, dozviete sa, ktoré športy sa dajú robiť bez trička.

Pri týchto športoch vám stačí iba podprsenka
Zdroj: ANITA
28. JUN 2018

V letných mesiacoch je každý kúsok oblečenia takpovediac navyše. Sú chvíle, kedy by ste sa najradšej vyzliekli donaha, no zo spoločenských dôvodov to jednoducho nie je možné.

Muži majú v tomto obrovskú výhodu. Oblečú si športové trenky, obujú tenisky a idú behať. Dámy si musia rozmyslieť, kam a ako je vhodné naľahko vybehnúť.

Ženy by mali venovať  pozornosť aj kvalitnej športovej podprsenke. Ak prsiam nie je počas cvičenia poskytnutá dostatočná opora, tak sa hýbu nielen zhora nadol, ale aj do bokov. Preto by pri každej športovej aktivite mali nosiť športovú podprsenku v správnej veľkosti a vo vhodnej kvalite. Práve kvalitu vám vedia poskytnúť športové podprsenky značky ANITA. V predajniach so spodnou bielizňou vám odborne poradia s výberom správnej veľkosti  športovej podprsenky. Každý rok zbierajú športové modely ANITA ocenenia ISPO, REDDOT design award.

Športy len v podprsenke

  • Joga a pilates

Keďže pri joge, najmä pri dynamických druhoch, ako je napríklad power joga alebo aštanga joga, sa potíte veľa a ešte aj v uzavretej miestnosti, je nepríjemné obmedzovať sa vrstvami. Precízne dýchanie v jednotlivých pozíciách aj samotné prechody medzi nimi telo veľmi zahrievajú.

Preto je žiadúce, aby pot odtekal z tela von a prirodzenou cestou ochladzoval telo. Ideálne je cvičiť jogu iba v športovej podprsenke a šortkách.

  • Rýchla chôdza

Pri behu nie je vhodné byť sporo odetá, pretože prsia nadskakujú hore-dole a pre okolie, aj pre vás, to môže byť nadmieru rušivé. Ak však zvolíte rýchlu chôdzu a typ podprsenky s vysokou oporou, prsia budú držať na mieste a tak si pohyb skutočne užijete. Nezabúdajte, že aj rýchlou chôdzou spálite kalórie, keď ju robíte dostatočne dlho a vo vyššej intenzite.

anita

  • Plážový volejbal

Zvyčajne sa robí v športových plavkách. Ak si však na ne netrúfate, pekná športová podprsenka so šortkami ich dokonale zastúpi. A tak aj pády do piesku, či vysoký výskok pri sieti udrží poprsie tam, kde má byť. Okrem toho sa beach volejbal hrá na slnku, takže oblečenie je skutočne zbytočné.

  • Fitness

Hoci posilňovne sú určené aj pre pánov, mnohé z nich majú aj dámske kútiky - stroje, kde môžu bez hanby chodiť iba ženy a tak je cvičenie bez stresu možné pokojne len v športovej podprsenke.

Ak takú vo svojom okolí nemáte, nemusíte vešať hlavu. Dômyselne prepracovaná šik športová podprsenka, zahaľujúca väčšiu plochu, je vhodná a bezpečná aj pre fitness.

  • In-line korčuľovanie

Obľúbená letná aktivita, dostupná v každom meste a obci, kde sú asfaltové chodníky alebo hrádza. Keďže dopad na kolená nie je takmer žiaden, prsia držia pokope.

V letných dňoch sa žiada nosiť čo najmenej vrstiev. Jednou z výhodou je, že počas korčuľovania sa aj pekne opálite. Nezabúdajte na pravidelný prísun tekutín a opaľovací krém.


Autor článku

aktivna matka

Adela Jasenovcova

Redaktorka Cvičte.sk. Akreditovaná inštruktorka aerobiku, držiteľka certifikátu z jogy a zumby. Rada beháva, robí jogu a v voľnom čase sa venuje literárnej tvorbe. Pracuje ako redaktorka pre online, aj printové médiá, miluje knihy a svoju rodinu.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pri týchto športoch vám stačí iba podprsenka

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2211
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.