Prestala hľadať výhovorky a schudla 40 kíl

„Dennodenne som snívala. Nenávidela sa za to, ako vyzerám. Hanbila som sa za seba, no i napriek tomu som mala vždy poruke nejakú výhovorku,“ spomína čitateľka Anet. 

Prestala som hľadať výhovorky a začala nachádzať riešenia
16. DEC 2014

Vyhovoriť sa na nedostatok času, pracovnú vyťaženosť, rodinné povinnosti, zdravotný stav je to najjednoduchšie. Niektorí sa nezabudnú popri výhovorkách, prečo nemôžu so svojím telom nič urobiť, ešte aj poľutovať. Aj týmito slovami možno zhrnúť „predošlý“ život čitateľky Anet, ktorá bez okolkov priznáva, že sa hanbila za svoje telo a odmietala chodiť i do spoločnosti. Samozrejme, problém s nadváhou si vždy ospravedlnila dôveryhodnou výhovorkou: „Mám rodinu, mám prácu, nedá sa to stíhať.“

Jedného dňa prišiel kľúčový moment, ktorý zmenil celý jej život. Manžel ju doslova donútil, aby si s ním išla zabehať. Ako si spomína na svoj prvý beh? Jednoduché to rozhodne nebolo. „Lapala som po dychu a nadávala manželovi. Nakoniec som však zabehla do cieľa a druhý deň sme si trasu zopakovali. Takto to trvalo asi mesiac. Musím priznať, že po každom jednom odbehnutom týždni som sa cítila lepšie i môj výkon sa zlepšoval,“ spomína s úsmevom Anet.

Čo sa dialo potom? Anet beh naštartoval a dokonca začala chodiť do fitcentra, ktoré bolo určené iba pre ženy. Prekvapilo ju, že tam stretla i mnoho dám vo vyššom veku. „Úžasné boli aj fitnes trénerky, ktoré tam pracovali. Podporovali ma, radili mi a ja som sa zbavila prvých kilogramov a centimetrov. Bola to pre mňa úžasná motivácia pracovať na sebe ďalej. Prestala som hľadať výhovorky a začala hľadať riešenia,“ priznáva bez okolkov Anet. Manžel jej ochotne pomáhal s deťmi i nákupmi, len aby mohla ísť cvičiť a mala chvíľu pre seba. Dostal za to úžasnú odmenu: spokojnú a usmiatu manželku! „Predtým som ani netušila, aké je úžasné, keď sa človek cíti dobre vo vlastnom tele. Som úplne novým človekom. Začala som snívať a moje sny sa premieňajú na skutočnosť. ,Makať` sa oplatí,“ hovorí Anet.

Ako aktuálne vyzerá tréningový a stravovací plán Anet? Cvičí štyrikrát týždenne vo fitcentre. Obľúbila si HIIT tréning a dvakrát týždenne sa venuje silovému cvičeniu. Nedávno si zamilovala aj cviky s TRX, pri ktorých sa využíva hlavne váha vlastného tela. Zmena životného štýlu ovplyvnila celú rodinu. Počas letných mesiacov sa spolu s manželom a dcérkou venujú turistike a v zime prichádza na rad plávanie.

Čo sa týka stravovania i Anet prišla na to, že nestačí drieť v posilňovni. Uvedomila si, že ak nebude jesť pravidelne zdravé jedlá, tony potu sú zbytočné. „Snažím sa dávať si pozor na to, čo vložím do úst. Sacharidy prijímam iba v dopoludňajších hodinách, maximálne do 14-tej. Potom preferujem bielkoviny v kombinácii so zeleninou. Samozrejmosťou je pitný režim,“ radí spokojná Anet. 

Anet môžete podporiť na súťaži Ladies Gym Cup 2015, ktorej sa aktívne zúčastní. Súťaž sa uskutoční dňa 9.5.2015 v Martine.

Anet a holko plagat

Odporúčame prečítať: Svoje telo zmenil kvôli láske. Ako to dopadlo?


Anet
Anet
2 fotografie >>
Skryť
Anet
Anet

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Prestala hľadať výhovorky a schudla 40 kíl

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.