Prečo je dôležité byť v kondícii?

Postoj spoločnosti k zdraviu a ku kondícii sa v poslednej dobe výrazne zmenil a všetci sme si oveľa viac vedomí toho, že je potrebné mať pozitívny záujem o svoje zdravie, a že je potrebné sa naučiť rozpoznať význam telesnej zdatnosti. Sme síce vyzývaní k pozitívnemu prístupu k nášmu zdraviu, ale čo to vlastne pozitívny vplyv na zdravie a udržanie sa vo fit forme vlastne znamená?

Prečo je dôležité byť v kondícii?
20. MAR 2014

Pozitívny vplyv na zdravie

Predstavuje udržanie aspoň minimálnej úrovne ochrany zdravia a kondície tak, aby naše telo vyzeralo a cítilo sa dobre, ale taktiež zabezpečenie minimálnej úrovne fyzickej zdatnosti, ktorá nám umožní užívať si každodenný životný štýl.

Zdravie a fitnes

Zdravie a fitnes vieme ovplyvniť tým, ako žijeme náš život. Teda, ako sa stravujeme, ako trávime svoj voľný čas, čo robíme, aby sme sa udržali fyzicky fit a pod. Pri zdraví hrá veľmi výraznú úlohu aj stravovanie, preto dnes uvediem niekoľko základných pravidiel, ktorých sa treba držať.

Jedzte dostatok bielkovín – aminokyseliny tvoriace bielkoviny sú základom bielych krviniek a protilátok, ktoré spoločne bojujú proti patogénonom. Doprajte si antioxidanty – antioxidanty totižto dokážu zneutralizovať voľné radikály, ktoré inak poškodzujú bunky tela. Prijímajte probiotiká (dobré baktérie) – ide o živé mikroorganizmy, ktoré pozitívne ovplyvňujú a udržujú rovnováhu zdravej mikroflóry organizmu, čo sa, samozrejme, odráža aj na našej imunite.

Udržať sa fit

Schopnosť udržať sa fit závisí od toho, ako sa rozhodneme žiť svoj život resp. o aké úrovne zdatnosti sa snažíme. Všetci potrebujeme určité množstvo správneho typu cvičenia, bez ohľadu na náš životný štýl, vek alebo fyzickú zdatnosť.

Zostať fit je tiež dôležité z týchto dôvodov

Udržiavanie dobrej úrovne fyzickej zdatnosti (celkovo lepší pocit vďaka zvýšeniu energie a vitality). Byť fit taktiež pomáha lepšie organizovať jednoduché a aj zložité úlohy nášho života (udržovať telo v dobrej kondícií a vyzerať dobre nám zabezpečí dobrý pocit, vďaka čomu budeme pracovať efektívnejšie a účinnejšie). Cvičenie taktiež pomáha znižovať stres a zlepšuje osobný výkon, pomôže nám kontrolovať váhu a tvar tela. Tímové športy ako futbal, hokej, basketbal môžu zlepšiť náš spoločenský život.


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Prečo je dôležité byť v kondícii?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.