Praktický sprievodca vo svete jogy

Advertoriál

Je tu nová kniha úspešnej učiteľky jogy Candace Moorovej Joga Namaslay. Candace sa rozhodla podeliť o svoj príbeh a tiež lásku k joge. Píše o nebezpečnej chorobe a depresiách, ktoré dokázala prekonať práve vďaka tomuto súboru východných cvičení a pravidelnej meditácii.

joga namaslay
Zdroj: PR, bux.sk
21. DEC 2017

NAMASLAY je srdcom písaná a zároveň veľmi profesionálna kniha o joge, v ktorej nájdete harmonicky skombinované pôvodné prístupy k joge s moderným vnímaním. Postupne, krok za krokom, vás Candace prevedie 100 jogovými ásanami, ktoré sú rozdelené podľa úrovní a skúseností.


Okrem toho je súčasťou knihy aj 30-dňový jogový program, ktorý sa zameriava na redukovanie stresu, aktivovanie vnútornej sily a odstraňovanie bolestí chrbta. Svoje si tu teda nájdu aj tí, ktorí jogu nikdy necvičili, ľahkí začiatočníci, pokročilí aj profesionálni športovci.

Kniha Joga Namaslay je plná precíznych farebných fotografií, ktoré dokonale ilustrujú každú ásanu a to, ako ju urobiť správne. NAMASLAY je kniha o joge písaná s láskou a humorom, vďaka čomu sa pre vás určite stane tým najlepším motivačným sprievodcom vo svete jogy.

Ľudia si k joge nachádzajú cestu z viacerých dôvodov. Možno máte dvadsaťpäť rokov a prechádzate krízou mladých. Možno vám lekár povedal, že sa máte zbaviť stresu. Možno sa chcete dostať do formy. Alebo máte otravného priateľa, ktorý dookola omieľa, aká je joga úžasná a dotiahol vás na hodinu. Nech už máte akýkoľvek dôvod, rozhodli ste sa, že začnete cvičiť, ale neviete, ako máte začať.
„Ak aj náhodou viete, prosím, urobte mi radosť a čítajte ďalej,“ vyzýva Candace v knihe Joga Namaslay. „Ak ste úplný začiatočník a máte trochu času a peňazí nazvyš, odporúčam vám zájsť do najbližšieho štúdia. Mala by z neho vyžarovať útulná a priateľská atmosféra, vďaka ktorej sa vás zmocní pocit, že ste sa ocitli v najskvelejšej partii na svete. Oblečte si, čo len chcete: legíny, háremové nohavice, šortky, na tom nezáleží.“

Joga Namaslay

Aké sú "prikázania" jogy namaslay?

Prečítajte si úryvok z knihy Joga Namaslay:

Životná filozofia Namaslay je založená na týchto nijamach. Tu sú jej „prikázania“:

Vedzte, že každý z nás má hlboko vnútri silu a odvahu, ktoré sú väčšie než akákoľvek prekážka, na ktorú kedy narazíme. Dôverujte si. Nezabúdajte však, že sebavedomie a ego nie sú jedno a to isté. Sebavedomie prináša prospech ľuďom okolo vás, zatiaľ čo ego sleduje len vlastné záujmy a je sebazničujúce. Nepochybujte o sebe, dajte sa viesť skrytým odhodlaním a majte na pamäti skutočnú veľkosť svojej sily.

Či už sme na podložke alebo mimo nej, často nám chýba sebadôvera. Vyvíjame na seba zbytočný tlak a mátajú nás predstavy o tom, čo by sme mali zvládnuť, alebo čo všetko sme mali v živote dosiahnuť. Negatívne myšlienky nám nepomôžu. Bránia nám siahnuť po našej vrodenej sile a čerpať z nej. Či už sa trápite s jogovou polohou, alebo sa usilujete o splnenie životného cieľa, vedome sa snažte neprekážať si. Prestaňte spochybňovať svoje schopnosti. K sebe i k ostatným sa správajte veľkoryso a vľúdne. Začnite sa so sebou rozprávať ako s človekom, ktorého máte radi. Nestojte si v ceste.

Čítajte všetko, čo vám príde pod ruku. Hláste sa na kurzy. Zapájajte sa do rozhovorov. Veľa sa pýtajte. Spriateľujte sa s ľuďmi, ktorí nie sú vašimi rovesníkmi, vyrastali v inom prostredí, počúvajú inú hudbu a pracujú v úplne inej oblasti ako vy. Aj keď získavate čoraz vyššie postavenie a vo svojom odbore sa z vás stáva kapacita, stále rozmýšľajte ako začiatočník. Nezabúdajte, že každý vie niečo, čo vy nie, a preto sa všetci môžeme od seba čosi naučiť. Každý z nás je učiteľ. A najlepší učitelia sú tí, ktorí vedia, že vždy sa je čo učiť.

Pocit istoty nás upokojuje a na tom nie je nič zlé. Dokonca by som povedala, že istoty sú v určitých životných etapách doslova nevyhnutné, napríklad keď bojujete so zdravotnými problémami alebo prechádzate náročným rozchodom. Rásť však môžeme len v neistote. Keď sa preto nabudúce ocitnete v obzvlášť ťažkej situácii, pokúste sa zabudnúť na svoje obavy a starosti. Zhlboka sa nadýchnite a naplno precíťte daný okamih. V rámci neistoty si vyčleňte tichý kútik istoty, ponorte sa doň, vytiahnite si pomyselný zošit a dávajte pozor ako v škole na hodine. Nepríjemné situácie plné neistoty sa pousilujte nielen pretrpieť, ale aj sa z nich poučiť a využiť ich na svoj rast.

Viac motivačných a inšpiratívnych myšlienok nájdete v knihe Joga Namaslay.

Zdroj: bux.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Praktický sprievodca vo svete jogy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.